REKRUTACJA
Kalendarz rekrutacji na rok 2022/2023:
- I etap – złożenie wniosku w USOSweb od 1.02.2022 od godz. 12:00 (w południe) do 24.02.2022 do godz. 12:00 (w południe)
- II etap – prowadzony na wydziale od 24.02.2022 do 11.03.2022; szczegółowe informacje nt. drugiego etapu udziela Koordynator lub będą zamieszczone na stronie macierzystego Wydziału studenta UŁ
- ostateczne wyniki rekrutacji będę podane najpóźniej 17.03.2023 w USOSweb na koncie studenta w części Dla Studenta/Wymiana studencka/Wyjazd
Zasady rekrutacji na rok 2022/2023 znajdziesz w pliku poniżej.
WIĘCEJ INFORMACJI O REKRUTACJI
Student UŁ zainteresowany wyjazdem na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ lub Edukacja (6 uczelni partnerskich w Norwegii) w roku akademickim 2022/23, może ubiegać się taki wyjazd poprzez złożenie wniosku aplikacyjnego w USOSweb do 24/02/2022 do godz. 12:00 (w południe). W przygotowanym wniosku student określa 2-3 uczelnie, do których chce wyjechać na mobilność oraz uzupełnia wymagane pola w tym CV, list motywacyjny w jęz. polskim i obcym, argumentując chęć wyjazdu do wskazanych uczelni. W tym celu należy zalogować się do USOSweb, wybrać zakładkę "Dla studenta, wymiana studencka, oferty wyjazdów" i wybrać swój wydział. Po wyborze macierzystego wydziału pojawi się wykaz ofert wyjazdów do uczelni partnerskich z informacją o nazwie uczelni zagranicznej, poziomie studiów, liczbie miejsc i dziedzinie akademickiej, której dotyczy dana oferta.
Student może złożyć 1 wniosek w USOSweb w ramach macierzystego Wydziału na UŁ (jednostki w przypadku W. Filologicznego) oraz dodatkowo 1 wniosek w ramach jednostki „Uniwersytet Łódzki”, jeśli będzie potrafił uzasadnić zainteresowanie problematyką gender studies.
W Usosweb, w zakładce wymiana studencka, oferty wyjazdów znajduje się jednostka „Uniwersytet Łódzki”, w której będą udostępnione oferty dla wszystkich studentów UŁ, zainteresowanych problematyką gender studies.
W przypadku wyjazdów z Wydziału Filologicznego UŁ wykaz ofert wyjazdów do zagranicznych uczelni w ramach programu Erasmus+ w USOSweb znajduje się w następujących jednostkach:
- Katedra Dramatu i Teatru – fil. polska, dziennikarstwo, bibliotekoznawstwo, kulturoznawstwo
- Zakład Pragmatyki – fil. angielska, hiszpańska, romańska i italianistyka
- Zakład Literatury Niemieckojęzycznej – fil germańska, słowiańska, rosyjska, klasyczna.
Studentów innych programów studiów prowadzonych na Wydziale Filologicznym UŁ, którzy są zainteresowani mobilnością Erasmus+, prosimy o kontakt z Koordynatorami Wydziałowymi w celu uzyskania informacji dot. dostępności ofert wyjazdów w USOSweb.
II etap rekrutacji prowadzony jest na wydziale od 24.02.2022 do 11.03.2022. Możliwe będą dodatkowe rozmowy ze studentami przez MS Teams i/lub weryfikacja deklarowanego poziomu jęz. obcego. Szczegółowe informacje dot. II etapu udziela Koordynator Wydziałowy lub będą zamieszczone na stronie macierzystego Wydziału studenta.
W drugim etapie będą pobierane z Dziekanatu średnie ocen dla studentów, którzy złożyli wniosek w USOSweb.
Ostateczne wyniki rekrutacji powinny być widoczne na koncie studenta w USOSweb najpóźniej 17.03.2022. Zakwalifikowany na wyjazd student musi niezwłocznie uzupełnić kilka informacji dot. wyjazdu w USOSweb w zakładce "wyjazdy", które po zatwierdzaniu przez Koordynatora można wygenerować w postaci Zgłoszenia kandydata na wyjazd. Dokument można pobrać i wydrukować dopiero wtedy jak w USOSweb, w zakładce wyjazdy w polu „etap kwalifikacji” widnieje informacja „zatwierdzony”.
Zgłoszenie należy pobrać, podpisać i niezwłocznie przekazać do Koordynatora Wydziałowego do 17.03.2022. Dodatkowo studenci 3 roku studiów licencjackich, którzy zostaną zakwalifikowani na wyjazd na 1 roku studiów II stopnia są proszeni o przesłanie do Wydziałowego Koordynatora zobowiązanie (plik poniżej) o kontynuacji studiów na kolejnym cyklu na Wydziale, z którego został przyznany im wyjazd.
Pliki do pobrania
I ETAP - PO KWALIFIKACJI
Student UŁ, który został zakwalifikowany na wyjazd na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+/Edukacja w roku akademickim 2022/23 może zacząć kompletować dokumenty, które będzie musiał samodzielnie wysłać/przesłać w wersji elektronicznej lub pocztą do uczelni zagranicznej. Uczelnie partnerskie po otrzymaniu podstawowych informacji nt. nominowanych studentów UŁ najczęściej przesyłają powitalne maile z pakietem informacji odnośnie terminów i wymaganych dokumentów. Zazwyczaj student zakwalifikowany na wymianę proszony jest o zarejestrowanie się w systemie online uczelni zagranicznej lub/i przesłanie dokumentów w wersji elektronicznej lub papierowej.
Jeśli zostałeś zakwalifikowany na wyjazd na częściowe studia Erasmus+/Edukacja na rok 2022/23 i nie dostałeś żadnej wiadomości od uczelni zagranicznej, obowiązkowo sprawdź na stronie partnerskiej uczelni dedykowanej przyjeżdżającym studentom wymiany Erasmus+ informacje nt. wymaganych dokumentów i obowiązujących terminów lub skontaktuj się mailowo z uczelnia partnerską oraz zacznij kompletować dokumenty. W zależności od terminu rozpoczęcia roku akademickiego 2022/23 w danej uczelni, semestru wyjazdu, liczby przyjeżdżających studentów, termin nadsyłania dokumentów/wypełnienie aplikacji w systemie uczelni zagranicznej jest różny (najczęściej od kwietnia do lipca przy mobilnościach rozpoczynających się w sem. zimowym).
Najczęściej student jest proszony o przesłanie poniższych dokumentów:
- application/registration form
- Learning Agreement for Studies (część "Before the mobility"; plik poniżej) – wzór na druku papierowym UŁ/ uczelni partnerskiej lub online przez platformę USOSweb. LAS musi być uzgodniony i zaakceptowany przez studenta, Koordynatora ECTS z UŁ i przedstawiciela uczelni zagranicznej. Poradnik dla studenta UŁ i Koordynatora ECTS dot. wypełniania EWP LA w USOSweb jest dostępny w plikach poniżej.
- Transcript of Records tj. wykaz dotychczasowych ocen studenta, który jest do pobrania z Dziekanatu macierzystego Wydziału studenta i wymaga podpisu Dziekana lub pracownika Dziekanatu
- potwierdzenie znajomości jęz. obcego (może to być kopia oficjalnego certyfikatu językowego lub zaświadczenie od lektora
- kopia ubezpieczenia zdrowotnego,
- list motywacyjny,
- inne dokumenty, specyficzne dla danej uczelni zagranicznej.
Powitalny email nie jest równoznaczny z listem/emailem akceptacyjnym, który zostaje wysłany zazwyczaj po weryfikacji przez uczelnię zagraniczną nadesłanych przez studenta dokumentów w określonym terminie.
Obowiązkowo zapoznaj się z Kartą Studenta Erasmusa
BWZ UŁ może wystawić potwierdzenie przyznania wyjazdu na częściowe studia w ramach programu Erasmus+, jeśli uczelnia zagraniczna wymaga od przyjeżdżającego studenta UŁ dostarczenia takiego dokumentu.
Tylko cześć "Before the mobility" (dokument podpisany przez uczelnię zagraniczną, koordynatora ECTS na UŁ i studenta). Dopuszczalny jest LAS na wzorze uczelni zagranicznej z trzema podpisami, w którym są obowiązkowo tabele zawierające program ustalony przed wyjazdem, realizowany w uczelni zagranicznej oraz program studiów (nazwy przedmiotów), który realizowany jest na macierzystym kierunku w UŁ w okresie wyjazdowym, który zostanie zaliczony (zastąpiony) programem studiów realizowanym w ramach wyjazdu Erasmus+ w uczelni przyjmującej za granicą. Jeśli LAS był zatwierdzany online w USOSweb to prosimy o wygenerowanie pliku (aby wygenerować plik należy wybrać opcje drukuj dokument i zapisać go w formacje pdf – wtedy można go przesłać do BWZ lub wydrukować i złożyć wraz z pozostałymi dokumentami).
Do wykorzystania przez studenta przy przygotowywaniu "Porozumienia o programie zajęć" czyli Learning Agreementr for Studies:
- Wskazówki dotyczące sposobu przygotowania i stosowania wzoru “Porozumienia o programie studiów": https://erasmus-plus.ec.europa.eu/sites/default/files/2022-06/2022-guidelines-learning-studies_en.pdf
- Dokument pomocny przy wypełnianiu LAS:
Pliki do pobrania
Wewnętrzny dokument UŁ, do wypełnienia pod warunkiem, że będzie on wymagany przez macierzysty Wydział studenta UŁ.
Dodatkowo, poniżej znajdziesz również poradnik dla studenta UŁ i Koordynatora ECTS dot. wypełniania EWP LA w USOSweb.
Pliki do pobrania
Z dokładnymi datami (dd/mm/rr) rozpoczęcia i zakończenia semestru studiów w uczelni zagranicznej.
Karta EKUZ obejmująca czas pobytu za granicą i dni wyjazdu/powrotu z mobilności. W przypadku braku możliwości wyrobienia karty EKUZ, inne ubezpieczenie zdrowotne obejmujące czas pobytu za granicą i dni wyjazdu/powrotu z mobilności.
Do wykorzystania przez studenta jest wzór zaświadczenia do NFZ (plik poniżej), jakie może wystawić BWZ UŁ w celu uzyskania karty EKUZ. Proszę przysłać dokument do pracownika BWZ UŁ podając w wiadomości imię, nazwisko, kraj i nazwę uczelni przyjmującej oraz planowane daty podróży do i z uczelni zagranicznej, biorąc pod uwagę termin rozpoczęcia i zakończenia mobilności za granicą.
Pliki do pobrania
Zaświadczenie z dziekanatu o posiadaniu statusu studenta UŁ na rok akad. 2022/2023 – otrzymane z Dziekanatu macierzystego Wydziału (może być przesłane drogą mailową). W przypadku posiadania zaświadczenia o statusie studenta na rok 2021/22 musi być dopisana notatka, że student jest rozliczony z sesji zimowej i letniej 2021/2022).
Studenci 1 roku studiów II stopnia zgodnie z zasadami rekrutacji mogą podpisać umowę finansową na wyjazd dopiero od 1.10.2022 po uzyskaniu statusu studenta UŁ (wcześniejszy pobyt w uczelni zagranicznej przed 1.10.2022 nie będzie finansowany).
Zaświadczenie z Centrum Obsługi Studentów i Doktorantów o otrzymywaniu stypendium socjalnego na UŁ w sem. letnim 2021/22 – dotyczy tylko tych studentów, którzy zaznaczyli w USOSweb na etapie kwalifikacji, że otrzymywali styp. socjalne z UŁ w sem. letnim 2021/22.
Aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem) – dotyczy tylko studentów, którzy posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności.
Test znajomości językowej OLS wykonany w systemie przed podpisaniem umowy. Aby wykonać test uczestnik mobilności jest zobowiązany do założenia konta w EU Login: https://academy.europa.eu/
Prosimy o zrobienie zrzutu ekranu (print screen) wyniku testu i przesłanie mailem do BWZ:
dorota.jachimek@uni.lodz.pl lub beata.kaminska@uni.lodz.pl
Dokumenty pomocnicze w plikach poniżej:
- How to create an EU Login
- EUAcademy OLS – Tutorial Community
- EUAcademy OLS – sample invitation email-for BENs
Pliki do pobrania
Pliki do pobrania
Student zrekrutowany do wyjazdu na wymianę ma obowiązek zapoznać się z informacją dotyczącą prywatności (przetwarzania i ochrony) swoich danych osobowych w programach Erasmus+ i EKS, opracowaną przez Komisję Europejską i znajdująca się na stronie: https://webgate.ec.europa.eu/erasmus-esc/index/privacy-statement
Przykład oświadczenia do pobrania:
Pliki do pobrania
UWAGA: brak jakiegokolwiek z ww. dokumentów uniemożliwi podpisanie umowy, która jest podstawą do wypłacenia dofinansowania na studia Erasmus+.
Dodatkowe informacje: Zarządzenie Rektora nr 74 z dnia 2014-05-12
STYPENDIUM
Studenci UŁ zakwalifikowani na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ projekt KA131 kraje programu (kraje członkowskie UE i kraje trzecie związane z programem) w roku akademickim 2022/23, którzy posiadają orzeczony stopień o niepełnosprawności:
- Otrzymają dodatkowe wsparcie w formie ryczałtu w wysokości 250 EUR/ miesięcznie. Aby otrzymać powyższe dofinasowanie w formie ryczałtu student zobowiązany jest dostarczyć do BWZ do dnia 30 czerwca 2022 aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem).
- Mogą wnioskować o dodatkowe dofinansowanie w formie kosztów rzeczywistych. Student UŁ z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, dla którego koszty przyznanego wsparcia miesięcznego w wysokości 250 EUR wypłacanego w formie ryczałtu będą niewystarczające, może ubiegać się o fundusze dla osób niepełnosprawnych. Aby otrzymać dodatkowe wsparcie w formie kosztów rzeczywistych należy przygotować specjalny wniosek i złożyć go do BWZ najpóźniej na 8 tygodni przed rozpoczęciem mobilności w uczelni zagranicznej. Decyzję o przyznaniu dodatkowych środków i ich wysokości podejmuje Narodowa Agencja ds. Programu Erasmus+. Dodatkowe wsparcie finansowe z tytułu niepełnosprawności zostanie wypłacone w jednej racie w EUR. Rozliczenie przyznanego wsparcia finansowego z tytułu niepełnosprawności nastąpi tylko na podstawie okazanych przez studenta stosownych dowodów finansowych poświadczających poniesienie rzeczywistych kosztów związanych z niepełnosprawnością. Brak dowodów finansowych (faktur, rachunków) skutkuje całkowitym zwrotem otrzymanego dodatkowego wsparcia z tytułu niepełnosprawności.
Studenci z orzeczoną niepełnosprawnością są proszeni o poinformowanie uczelni partnerskiej, w której będą realizować częściowe studia za granicą, o posiadanej niepełnosprawności przed wyjazdem na etapie kompletowania dokumentów na wyjazd oraz sprawdzenie czy uczelnia zagraniczna oferuje pomoc dla studentów z daną niepełnosprawnością. Pomoc oferowana przez uczelnię zagraniczną może mieć wpływ na zasadność niektórych kategorii kosztów, o które ubiega się niepełnosprawny student UŁ wyjeżdżający na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+.
Pliki do pobrania
W roku akad. 2022/23 student UŁ otrzyma dofinansowanie z budżetu programu Erasmus z roku 2021/22 na max. 5 miesięcy pobytu na studiach w uczelni zagranicznej. Stypendium będzie obliczane na podstawie długości pobytu. Koszty pobytu powyżej 5 miesięcy finansowane będą przez studenta z własnych środków.
- Stawki dofinansowania w EUR z funduszy Unii Europejskiej do poszczególnych krajów przy wyjazdach na częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ z UŁ obowiązujące na rok 2022/23:
Grupa 1 – 520 EURO/miesiąc: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja
Grupa 2 – 520 EURO/miesiąc: Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
Grupa 3 – 450 EURO/miesiąc: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Republika Macedonii Północnej, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Turcja
- Studenci, którzy w semestrze letnim 2021/22 posiadają prawo do stypendium socjalnego w UŁ oraz studenci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (dane pobierane z USOS) otrzymają dodatkowe wsparcie w formie ryczałtu w wysokości 250 euro/ miesięcznie. Stawki z dodatkiem, w zależności od grupy krajów wynoszą:
Grupa 1 – 770EURO miesięcznie: Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Norwegia, Szwecja
Grupa 2 – 770 EURO miesięcznie: Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy
Grupa 3 – 700 EURO miesięcznie: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Republika Macedonii Północnej, Litwa, Łotwa, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Turcja
Zapoznaj się z zasadami finansowania wyjazdów Erasmus+ na studia 2022/2023:
Pliki do pobrania
Zapoznaj się z zasadami rozliczania podróży Green Travel w roku 2022/2023. Poniżej znajdziesz również wniosek, który należy przesłać do BWZ do 12.12.2022.
Pliki do pobrania
PRZEDŁUŻENIE POBYTU
Studentów UŁ realizujących częściowe studia za granicą w ramach programu Erasmus+ w sem. zimowym 2022/23 zapraszamy do zapoznania się z poniższymi zasadami przedłużania wyjazdów na sem. letni 2022/23. Obowiązują one również studentów UŁ zakwalifikowanych na wyjazd „z góry” na cały rok akademicki 2022/23.
PO POWROCIE
Do rozliczenia się z BWZ UŁ po powrocie z częściowych studiów za granicą w ramach programu Erasmus+ wymagane są następujące dokumenty (kliknij dany punkt, aby wyświetlić więcej):
Wymagane jest potwierdzenie pobytu, tzw. Confirmation, z dokładnymi datami rozpoczęcia i zakończenia mobilności, podpisem i pieczęcią uczelni zagranicznej. Data wystawienia dokumentu powinna być taka sama jak data wskazująca na zakończenie pobytu na stypendium lub późniejsza. Dokument powinien być wystawiony na papierze firmowym uczelni przyjmującej. Do wglądu: przykładowa treść Confirmation of stay (plik dostępny poniżej).
Na podstawie dostarczonego przez studenta zaświadczenia będzie wyliczona długość pobytu w uczelni zagranicznej oraz finalna wysokość stypendium Erasmus+ przy użyciu narzędzie KE: HE grant calculation MT+ przygotowanego do raportowania wyjazdów w ramach programu Erasmus+. W przypadku gdy okres pobytu będzie krótszy niż okres 135 dni, na jaki była wypłacona 1 rata dofinansowania, student będzie proszony o zwrot części otrzymanej kwoty zgodnie z wyliczeniami ww. kalkulatora. Jeśli okres pobytu będzie dłuższy niż 135 dni to po rozliczeniu studenta z wymiany w BWZ UŁ będzie wypłacona 2 rata dofinansowania, której wysokość będzie wyliczona zgodnie z ww. kalkulatorem. Student może otrzymać dofinansowanie z funduszy UE na okres max. 150 dni (za 1 semestr), pod warunkiem rozliczenie się w BWZ UŁ z warunków umowy finansowej.
Pliki do pobrania
Transcript of Records z notką od koordynatora wydziałowego/kierunkowego UŁ, o tym ile punktów ECTS zdobył student i czy tym samym zalicza mu się pobyt za granicą (może być kopia). Kopia dokumentu może być przesłana pocztą elektroniczną na adres 1 z 2 pracowników BWZ UŁ: dorota.jachimek@uni.lodz.pl lub dominika.chmielewska2@uni.lodz.pl po uzyskaniu rozliczenia efektów nauczania za granicą na Wydziale u koordynatora ECTS.
Learning Agreement for Studies (Before, During – jeśli były robione zmiany, After mobility) podpisane przez stronę zagraniczną i stronę polską (może być kopia). Ważne jest, aby była wypełniona tab. F w LAS w części After mobility – wypełnia koordynator wydziałowy lub koordynator kierunkowy ds. ECTS na macierzystym wydziale UŁ.
Kopia dokumentu może być przesłana pocztą elektroniczną na adres pracownika BWZ UŁ: dorota.jachimek@uni.lodz.pl lub dominika.chmielewska2@uni.lodz.pl
Pliki do pobrania
Student UŁ uczestniczący w mobilności Erasmus+ będzie zaproszony drogą e-mailową do wypełnienia raportu końcowego, do którego link jest podany w treści korespondencji. Zadaniem studenta UŁ jest wypełnienie ankiety i wysyłanie jej on-line. Zaproszenie wysyłane jest automatycznie po terminie zakończenia mobilności. Link podany w korespondencji zaczyna się od: ec.europa.eu/eusurvey/ Temat: Erasmus+ participant survey. Po 2-3 dniach od złożenia ankiety przez studenta w systemie EU Survey, BWZ UŁ będzie miał podgląd do złożonej ankiety. Zaleca się wypełnienie ankiety po otrzymaniu Transcript of Records i rozliczeniu wyjazdu u koordynatora na macierzystym wydziale UŁ.
Prosimy studentów UŁ o wykorzystanie kalkulatora Komisji Europejskiej HE grant calculation MT+ do obliczenia czasu pobytu na częściowych studiach lub praktyce/stażu za granicą w ramach programu Erasmus+. Powyższe narzędzie służy do obliczenia okresu realizacji studiów/praktyk zgodnie z tzn. kapitałem mobilności.
Kapitał mobilności to max. uprawniony czas realizacji studiów lub praktyk w ramach programu Erasmus+ na każdym cyklu studiów:
- Kapitał mobilności na studiach I, II lub III stopnia – 12 miesięcy
- Kapitał mobilności na jednolitych studiach magisterskich – 24 miesiące
Wcześniejszy udział w wymianie LLP Erasmus, Erasmus+, Campus Europae, FSS, Mundus zostanie uwzględniony w przypadku studentów starających się o stypendium Erasmus+ w ramach tego samego cyklu studiów, np. jeśli w ramach programu LLP Erasmus, Erasmus+, Campus Europae, FSS, Mundus dany student otrzymał w przeszłości stypendium LLP Erasmus na 6 miesięcy nauki na poziomie studiów magisterskich, wówczas może on jeszcze skorzystać ze stypendium Erasmus+ odpowiednio na studiach magisterskich, ale maksymalnie na 6 miesięcy.
Pliki do pobrania
O częściowy zwrot kosztów podróży może się ubiegać tylko ten student, który dostarczył komplet dokumentów i rozliczył się z wyjazdu w BWZ UŁ. O wysokości dofinansowania do kosztów podróży decydują Dziekani poszczególnych wydziałów na UŁ.
Aby móc ubiegać się o częściowy zwrot kosztów podróży należy wypełnić i wydrukować "Oświadczenie o poniesionych kosztach podróży" (plik dostępny poniżej) wraz z biletem/fakturą/potwierdzeniem rezerwacji wraz z kartą pokładową (z wypisanym imieniem i nazwiskiem, ceną biletu oraz trasą, czyli miejscem wyjazdu i przyjazdu) i przesłać ww. dokumenty do pracownika BWZ UŁ: mgr Dorota Jachimek lub mgr Beata Kamińska
Uwaga – częściowy zwrot kosztów podróży dotyczy tylko biletów zakupionych na przejazd/przelot zbiorowymi środkami transportu (autokar, pociąg, samolot, prom itp.). Osoby podróżujące samochodem nie mogą ubiegać się o dofinansowanie.
Pytania dot. czasu oczekiwania na przelew zwrotu części kosztów podróży poniesionych przez studenta proszę kierować do Dział Rachunkowości Zarządczej UŁ, Rektorat UŁ (ul. Narutowicza 68), III piętro, pokój nr 306, telefon: + 42 635 48 09).
Pliki do pobrania
Pliki do pobrania
KOORDYNATORZY
Koordynatorzy Wydziałowi – Koordynator Wydziałowy to osoba, która podpisuje umowy bilateralne oraz odpowiada za proces rekrutacji na wyjazdy na studia/praktyki na macierzystym wydziale UŁ.
Koordynatorzy ECTS – Koordynator ECTS to osoba, z którą ustalasz LAS/LAT (Learning Agreement for Studies/Traineeships) przed wyjazdem na wymianę i w trakcie wymiany (zmiany w dokumencie). Po powrocie Koordynator potwierdza zaliczenie semestru na UŁ i tym samym uznanie efektów kształcenia.