Pretekstem do spotkań jest premiera jego książki opublikowanej w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego Ponownie otworzyć możliwości: de-koincydencja, kolejne życie. Wybór tekstów (przekł. i oprac. E. Marynowicz-Hetka).
Francuski filozof przybywa z cyklem wykładów i spotkań z czytelnikami jego książek, poświęconych zagadnieniu de-koincydencji pojmowanej jako ars operandi / sztuka działania /życia zorientowana na ponowne otwarcie możliwości dostrzeżenie szczelin transformacji życia indywidualnego i społecznego.
Agenda wydarzeń
- Wykład Passer par la langue-pensée chinoise pour relancer la philosophie – wykład
Pałac Biedermanna w Łodzi
ul. Franciszkańska 1/5 - sala 202 (zielona)
13 czerwca 2024 r., godzina 16:30
- Spotkanie z twórczością Francois Julliena
Łódzkie Towarzystwo Naukowe
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11
14 czerwca 2024 r, godzina 10:00
Panel dyskusyjny pt. Książka jako zjawisko osadzone w nurcie przepływów intelektualnych - bez początku i końca o publikacji Ponownie otworzyć możliwości: de-koincydencja, kolejne życie. Wybór tekstów, przekł. i oprac. E. Marynowicz-Hetka.
Paneliści: Jean-Marie Barbier, François Jullien, Marcin Kafar, Izabela Kamińska-Jatczak, Maria Mendel, Anna Walczak, Lech Witkowski
Członkowie audytorium zabierający glos w drugiej części panelu dyskusyjnego
Moderowanie - Ewa Marynowicz-Hetka
- Spotkanie autorskie o książce Ponownie otworzyć możliwości: de-koincydencja, kolejne życie. Wybór tekstów, (przekł. i oprac. E. Marynowicz-Hetka).
Instytut Francuski w Krakowie
15 czerwca 2024
godzina 18:00
ul. Stolarska 15
- Wykład Wokół konceptu „prawdziwego życia”
Instytut Filozofii i socjologii PAN w Warszawie
Pałac Staszica
Warszawa, ul. Nowy Świat 72, sala 154
17 czerwca 2024
godz. 15:00
- Spotkanie o książce Raviver de ľesprit en ce monde. Un diagnostic du contemporain
Biblioteka Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich UW
ul. Dobra 55, 3 piętro, pokój 3.012
17 czerwca 2024
o godz. 18.00
François Jullien - francuski filozof, hellenista, sinolog, który rozwija w swych licznych książkach oryginalne koncepcje transformacji zawieszone pomiędzy myślą chińską a europejską. W swych pracach rozwija refleksję interkulturalności i filozofii istnienia. Proponuje inne podejście do zmiany, które sytuuje jako myślenie o transformacjach. Jest jednym ze współczesnych myślicieli francuskich, którego prace są tłumaczone w ponad 20 krajach. Jest założycielem i przewodniczącym stowarzyszenia dekoincydencji (L'Association Décoïncidences).