Obecnie dr Olszowska jest edukatorem i trenerem nauczycieli, metodykiem, a także autorką wielu warsztatów i publikacji metodycznych, w tym podręczników i programów nauczania. Jest również jurorką w konkursach Ośrodka Rozwoju Edukacji, w tym w konkursie na programy szkolne.
Spotkanie poświęcone różnorodnym zagadnieniom z zakresu metodyki nauczania we współczesnych polskich szkołach odbędzie się 14 stycznia o godz. 15:15 na platformie Teams – chęć uczestniczenia w wydarzeniu należy zgłosić mailowo na jeden ze wskazanych niżej adresów:
Rozmowę z dr Olszowską poprowadzi prof. Małgorzata Gajak Toczek. W spotkaniu mogą wziąć udział zarówno studenci i pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, jak i nauczyciele szkolni lub akademiccy, a także pozostałe osoby zainteresowane tematyką edukatorską.
Facebook: Koło Sympatyków Dydaktyki Polonistycznej UŁ
Instagram: @kolo.sympatykowdydaktyki.lodz
Dr Gabriela Olszowska, doświadczona nauczycielka języka polskiego, ukończyła filologię polską na UJ, zarządzanie w oświacie na Politechnice Krakowskiej oraz europeistykę w Akademii Ignatianum. Przez lata kierowała Gimnazjum nr 2 w Krakowie, którego uczniowie odnosili liczne sukcesy. Jest autorką publikacji metodycznych i książki „O!cena. Od przepisów do sztuki oceniania. Nieodrobione lekcje”. Pełniła funkcję rzeczoznawcy w MEiN oraz szkoliła kadrę kierowniczą szkół w Małopolsce. Była uczestniczką programu edukacyjnego Kreator (1995-1999), który skupiał się na integracji kluczowych kompetencji z dydaktyką. Pełniła wieloletnią funkcję recenzenta podręczników szkolnych dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.