Ada Florentyna Pawlak - antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki, wykładowczyni akademicka (IEiAK UŁ, Artes Liberales UW, Wydział Zarządzania UŁ, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, „Trendwatching & Future Studies” na WH AGH w Krakowie ). Specjalizuje się w obszarze społecznych implikacji sztucznej inteligencji i transhumanizmu. Prowadzi zajęcia dotyczące antropologii technologii i kultury cyfrowej, technointymności i współpracy człowieka z maszyną. Speakerka w Digital University i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w obszarze społecznych kontekstów nowych technologii. Członkini założycielka TEFT (Towarzystwo Etyki i Filozofii Techniki) i Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego.
Cykl "Nowe technologie w filmie" prowadzi dr Marcin Radomski - dziennikarz i krytyk filmowy. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował Film&Media na Uniwersytecie w Amsterdamie. Ukończył studia podyplomowe: „Szkoła kina. Dziennikarstwo filmowe” w Collegium Civitas. Obecnie kończy doktorat o polskim kinie w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk. Publikuje m.in. na łamach weekendowej „Rzeczpospolitej", „Magazynu Filmowego”, a także w portalach Onet i Wirtualna Polska. Prowadzi autorski kanał na YouTube – KINOrozmowa, gdzie rozmawia z aktorami, reżyserami i znawcami kina.
Patronat honorowy nad wydarzeniami objęło Narodowe Centrum Kultury. Współorganizatorem spotkań jest Związek Cyfrowa Polska.
Spotkanie na naszym profilu na Facebooku.