Nasze miasto nie powstałoby bez 19 rzek, które zapewniały wodę i energię niezbędne dla osadnictwa i funkcjonowania przemysłu. Jednak w stosunkowo krótkim czasie zostały one spacyfikowane betonowymi korytami lub zepchnięte do podziemnych kanałów nad którymi zbudowano domy, ulice i fabryki.
wyjaśnia Marek Domański.
Musimy postarać się spojrzeć na nasz świat z nieludzkiej perspektywy wody, rzeki, oceanu. Okazanie solidarności z rzekami nie może opierać się na egoistycznym lęku przed zagładą, ale na solidarności i empatii. Nie jest to trudne, jeśli uświadomimy sobie, ile wody znajduje się w naszych organizmach. Odcięci od praoceanu wciąż nosimy go w sobie.
dodaje Tomasz Ferenc.
Nasze warsztaty mają pomóc w odnajdywaniu nowych, ożywczych narracji na temat rzeczywistości, w której żyjemy, przez pryzmat relacji z rzeką. Naszymi przewodnikami będą emocje i woda, która poprowadzi nas w przestrzeni i czasie. Będziemy iść wzdłuż rzeki, podobnie jak nasi przodkowie przemieszczający się przez porośniętą puszczą Europę. Podobnie jak oni będziemy zbierać doświadczenia, emocje, obrazy i artefakty, aby stworzyć nową opowieść.
podsumowuje Marek Domański.
INFORMACJE O ZAPISACH
- Zapisy należy przesyłać mailem (workshops@fotofestiwal.com), a w temacie zawrzeć nazwę warsztatu
- Zapraszamy o przybycie na ulicę Franciszkańską 1/5 pod galerię Wozownia
- Dobrze mieć solidne buty i zabezpieczenie przeciwko owadom
- W przypadku tego warsztatu zapisy są otwarte dla wszystkich zainteresowanych
- Liczba miejsc: 15
Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.