Cyfryzacja w planowaniu przestrzennym. Te warsztaty zapewnią Ci sukces!

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 31, 90-142 Łódź
Czas: 28 listopada 2024 (czwartek) 12:00 - 14:00

Już 28 listopada odbędą się wyjątkowe warsztaty przeznaczone dla studentów. Podczas tego wydarzenia ukazane zostaną tajniki korzystania z programu QGIS, a także sposoby wykorzystania wtyczki APP2. Pozyskane nowe umiejętności zdecydowanie ułatwią Ci wdrożenie się w proces cyfryzacji w planowaniu przestrzennym. Przyjdź i samodzielnie twórz swoją przyszłość.

Cyfryzacja postępuje niezwykle szybko i łatwo się zgubić w gąszczu nowych informacji. Proces ten ma miejsce we wszystkich aspektach życia, w tym także w planowaniu przestrzennym i będzie jedynie przybierać na sile. Bez nowej wiedzy, którą zapewniają wspomniane warsztaty, będziecie daleko w tyle i nie będziecie mogli sprawnie korzystać ze wszystkich możliwości (i ułatwień), jakie przynosi ze sobą cyfryzacja w planowaniu.
Dlatego też Wydział Nauk Geograficznych serdecznie zaprasza Studentki i Studentów do uczestnictwa w warsztatach, które odbędą się w trakcie konferencji „Od ustawy do działań, czyli o planowaniu w dobie reform” w dniu 28 listopada 2024 r.
Organizatorem warsztatów pod tytułem „Tworzenie planów ogólnych z wykorzystaniem oprogramowania QGIS oraz wtyczki APP2” jest Towarzystwo Urbanistów Polskich (TUP), Instytut Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej, Wydział Nauk Geograficznych UŁ oraz Biuro Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego. Wszystkie te instytucje są gwarantem, że warsztaty zapewnią Ci potężny zastrzyk wiedzy, która jest wręcz niezbędna do sprawnego poruszania się w nowoczesnym świecie planowania przestrzennego.

Jakie korzyści osiągniesz, uczestnicząc w warsztatach?

  • Przede wszystkim dowiesz się, na czym polega cyfryzacja procesu planowania przestrzennego w świetle nowej Ustawy – jest to bazowa nowa wiedza dla każdego planisty chcącego pracować w zawodzie
  • Dalej poznasz zaawansowane narzędzie, jakim jest wtyczka APP2 i będziesz wiedzieć, jak ją zainstalować w środowisku GIS
  • Następnie dowiesz się o zastosowaniach i możliwościach wtyczki APP2. Będziesz wiedzieć, w jaki sposób należy ją wykorzystać w tworzeniu planów ogólnych – te informacje ułatwią i usprawnią Twoją pracę!
  • Na koniec odkryjesz tajniki pracy z cyfrowymi danymi przestrzennymi w procesie planowania przestrzennego – dzięki temu będziesz mieć lżej w życiu ;)

Wiedza oraz umiejętności zostaną przekazane przez zawodowców, którzy na co dzień zajmują się planowaniem przestrzennym. Tu nie będzie suchych definicji! Uzyskasz wymierne zdolności, które w obecnych czasach zaczynają być wymagane na każdym szczeblu kariery. Nie zostań w tyle!
O czym jeszcze dowiesz się na warsztatach? Pozwolą Ci one na zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu tworzenia planów ogólnych gmin przy użyciu oprogramowania QGIS i wtyczki APP2. Podczas zajęć zobaczysz na własne oczy, i krok po kroku, funkcjonalność tych narzędzi i dowiesz się, w jaki sposób stosować je w praktyce planistycznej. Zapoznasz się również z konkretnymi przykładami projektów, co pozwoli Ci lepiej zobrazować, jak te narzędzia wspierają proces decyzyjny i planistyczny na poziomie lokalnym. Pod okiem specjalistów będziesz mieć niepowtarzalną okazję do wykonania zadań praktycznych, dzięki czemu zdobędziesz niezbędne doświadczenie w pracy z danymi przestrzennymi oraz uzyskasz nowe umiejętności dostosowywania narzędzi do specyficznych potrzeb planowania przestrzennego gmin.
Warsztaty są zaplanowane w czwartek 28 listopada 2024 r. w  godzinach 12.00-14.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zarejestrowanie się na warsztaty przy pomocy poniższego formularza do dnia 26 listopada 2024 r. (uwaga: decyduje kolejność zgłoszeń). W razie pytań prosimy o kontakt email: bartosz.bartosiewicz@geo.uni.lodz.pl
Nie czekaj, bo inni Cię ubiegną. Twórz swoją przyszłość razem z Nami.

Formularz zgłoszeniowy

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 31, 90-142 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 28 listopada 2024 (czwartek) 12:00 - 14:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND