Konferencja Beyond Humanism 2024: Technologies-Ecologies and the Networks of Posthuman Care

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 02 lipca 2024 (wtorek) - 05 lipca 2024 (piątek) All day

Centrum Badań Posthumanistycznych Wydziału Filologicznego UŁ serdecznie zaprasza na 14 edycję międzynarodowej, cyklicznej konferencji naukowej Beyond Humanism Conference, organizowaną w roku 2024 przez Centrum wraz z Beyond Humanism Organization.

Konferencja odbędzie się w Łodzi (2-5 lipca), na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy Pomorskiej 171/173.

Tegorocznym tematem konferencji jest "Technologies-Ecologies and the Networks of Posthuman Care." Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, obejmuje obszar pomiędzy humanistyką a naukami ścisłymi, pomiędzy kulturą, literaturą, filozofią, sztuką, a najnowszymi technologiami. Wśród tegorocznych mówców plenarnych, m.in. Francesca Ferrando oraz Eduardo Kac, którego wystawę prac, współorganizowaną przez Centrum Badań Posthumanistycznych wraz z ASP, będzie można obejrzeć w Akademickim Centrum Designu ASP na Księżym Młynie 13/15.

grafika dotycząca konferencji

Zapraszamy serdecznie również na wernisaż wystawy Eduardo Kaca, z udziałem artysty, który odbędzie się 3 lipca o godz. 18:00 w Akademickim Centrum Designu ASP.

grafika dotycząca wernisażu wystawy

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji oraz wystawy zawarte są na stronie beyondhumanism2024.wordpress.com

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź