Spotkanie pod wspólnym hasłem „Konsultować czy działać?” odbędzie się 25 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Wolność (Pl. Wolności 4). W debacie wezmą udział:
Szymon Iwanowski (Społeczni Opiekunowie Drzew)
Agnieszka Kretek-Kamińska (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ)
Tadeusz Markowski (Interdyscyplinarne Centrum Studiów Miejskich UŁ)
Kosma Nykiel (Stowarzyszenie Łódź Cała Naprzód!)
Agnieszka Rzeńca (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ)
Anna Wasiak (Urząd Miasta Łodzi)
Wprowadzenie - Kamil Brzeziński (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny ) i Tomasz Jurczak (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ)
Moderacja - Agnieszka Michalska-Żyła (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny)
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
O KSIĄŻKACH:
„Metody i techniki prowadzenia konsultacji społecznych” to publikacja, która stanowi nieocenione wsparcie dla osób zaangażowanych w prowadzenie konsultacji społecznych – zarówno dla praktyków, jak i naukowców. Autorzy, doświadczeni socjologowie specjalizujący się w metodologii badań społecznych, przedstawiają najczęściej spotykane problemy w procesie konsultacji oraz proponują skuteczne sposoby ich rozwiązywania. Książka zawiera praktyczne wskazówki dotyczące technik i narzędzi konsultacyjnych, analizuje nowe i tradycyjne podejścia, a także proponuje nowy podział technik konsultacyjnych, co pozwala lepiej dopasować je do konkretnych potrzeb. Publikacja ta to nie tylko zbiór metod, ale i inspiracja do refleksji naukowej i nowych badań w zakresie konsultacji społecznych. Książka jest opublikowana w otwartym dostępie.
Więcej o książce: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/.../metody-i-techniki.../
„Społeczny udział w tworzeniu miejskiej polityki klimatycznej. Przykład Łodzi” to książka, która wnika w sedno jednego z największych wyzwań naszych czasów – jak miasta mogą skutecznie przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu? „Społeczny udział w tworzeniu miejskiej polityki klimatycznej. Przykład Łodzi” to wnikliwa analiza, która pokazuje, jak kluczowy jest aktywny udział mieszkańców w kształtowaniu polityki klimatycznej miast. Z jednej strony miasta przyczyniają się do wysokich emisji gazów cieplarnianych, ale z drugiej – są miejscami, które mają ogromny potencjał, by wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Autorzy podkreślają, że codzienne wybory mieszkańców, ich edukacja, zaangażowanie społeczne i wpływ na procesy polityczne mogą przynieść realną zmianę. To książka, która inspiruje do działania i jest niezbędną lekturą dla wszystkich, którzy chcą wnieść wkład w budowanie bardziej zrównoważonych społeczności miejskich.
Więcej o książce: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/.../spoleczny-udzial-w.../