Studencka Klinika Finansów działa od 1 kwietnia 2015 r. Opiekę merytoryczną nad działaniami studentów pełnią pracownicy naukowi Instytutu Finansów.
W ramach Kliniki świadczone są konsultacje osobom zainteresowanym w zakresie usług finansowych świadczonych przez instytucje pośrednictwa finansowego. Konsultacje te dotyczą w szczególności produktów kredytowych, pożyczek, ubezpieczeń, produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych oraz zagadnień podatkowych.
W ramach Kliniki realizowane były projekty edukacji finansowej:
- W latach 2016-2018 projekty edukacyjne dla seniorów związane z bezpieczeństwem seniorów w sieci.
- W roku akademickim 2018/2019 –„Lekcja przedsiębiorczości ze studentami SKF” projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, w ramach lekcji przedsiębiorczości. Studenci odwiedzali placówki z materiałami edukacyjnymi i zestawem gier. Realizowane tematy to: Przyjazny PIT, Cyberbezpieczeństwa.
- W roku 2020 Projekt finansowany przez NBP „Uczelnie- szkołom. O finansach z NBP. Finanse wiem i rozumiem” – projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt z uwagi na pandemię realizowany zdalnie w formie warsztatów obejmujących gry i zabawy o tematyce finansowej.
- W roku 2021/2022 I edycja projektu edukacyjnego „Edukacja finansowa dzieci i młodzieży” – wizyty w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Tematyka dostosowana do odbiorców związana z formami pieniądza, bezpieczeństwem, bankowością elektroniczną, formami oszczędzania.
- 2022/2023 II edycja projektu „Edukacja finansowa dzieci i młodzieży”. Materiały edukacyjne wzbogacone o zagadnienia związane z inflacją.
- 2023/2024 III edycja projektu „Edukacja finansowa dzieci i młodzieży”.
Stałym elementem działalności Studentów SKF jest współorganizowanie konferencji naukowej „Ochrona konsumenta na rynku usług finansowych”. Dotychczas odbyło się siedem edycji. Obecnie rozpoczęły się przygotowania do ósmej.