Agnieszka Ciszewska od kilku lat skupia się na malarstwie przyrodniczym. Współpracuje m.in. z Parkiem Narodowym „Ujście Warty”, Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków, Lasami Państwowymi i fundacjami działającymi na rzecz ochrony przyrody.
Zilustrowała książkę Jacka Karczewskiego „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”. Aktualnym projektem, nad którym pracuje, jest wykonanie akwarel wybranych eksponatów należących do Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi. Artystka prowadzi w Grotnikach własną przestrzeń wystawienniczą, czyli „Galerię pod lipami”.
Podczas wydarzenia będzie można nabyć prace artystki oraz różnego typu gadżety (kubki, pocztówki, magnesy), na których znajdą się powielone prace Agnieszki Ciszewskiej.
Wstęp na otwarcie wystawy jest dla gości nieodpłatny. W okresie otwarcia tej wystawy ceny biletów są zamieszczone w informacji przy kasie Muzeum oraz na stronie Muzeum, gdzie są zawarte wszystkie istotne dane i regulamin zwiedzania.
Wystawa czasowa jest integralną częścią wszystkich pozostałych ekspozycji w Muzeum i wykupienie biletu pozwala na obejrzenie pozostałych wystaw stałych, na których pojawiły się nowe eksponaty, w tym między innymi niedźwiedź polarny, żyrafa i model człowieka neandertalskiego.
W tym samym dniu (17.11.2022) o godzinie 16.00 w Muzeum Przyrodniczym UŁ odbędzie się spotkanie (wieczór autorski) i wykład Jacka Karczewskiego – przyrodnika, aktywisty i upartego popularyzatora wiedzy o przyrodzie.
Jego najnowsza książka nosi tytuł „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”. Wcześniejsze publikacje przyrodnika to „Noc Sów. Opowieści z lasu” i „Jej Wysokość Gęś. Opowieści o ptakach”. Jacek Karczewski jest głównym copywriterem oraz autorem większości wydawnictw Jestem na pTAK! (wcześniej zwanego Ptaki Polskie) – stowarzyszenia, którego był współzałożycielem i wieloletnim prezesem. Był pomysłodawcą większości realizowanych tam nowatorskich projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, współpracuje również z organizacjami spoza Polski.
Wstęp na wykład jest nieodpłatny. Można na nim zakupić książkę autora i uzyskać jego dedykację, a także dedykacją ilustratora – Agnieszki Ciszewskiej.
Tekst źródłowy: Muzeum Przyrodnicze UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ