Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki (płatność gotówką) oraz zdobycia autografu.
Książka zatytułowana „Litzmannstadt, siedem dni, sześć nocy” przedstawiaja Łódź podczas okupacji niemieckiej, ukazując realia zarówno łódzkiego getta jak i strony aryjskiej. Książka zawiera 13 rysunków autorstwa Beaty Gambrych-Naze, tworzących samodzielną narrację wizualną.
Powieść, w której liczne autentyczne postaci historyczne są na usługach fikcji literackiej i spotykają się w Litzmannstadt, w getcie i po stronie aryjskiej. Chyba czegoś takiego nie było, żeby w takiej skali pokazać "niemiecką Łódź" od środka, a jednocześnie podjąć próbę rekonstrukcji swoistej umysłowości nazistowskiej i ideologii "religii aryjskiej". Przez tę powieść noir przewiną się więc rzecz jasna Hans Biebow czy Chaim Rumkowski, ale też nie tak powszechnie kojarzeni: kierownik archiwum Otto Heike, fotograf Alfred Pippel, który miał swój sklep na Nawrot, brat malarza Otto Pippela, Alfons Sutter, przed wojną właściciel pończoszarni, potem, w getcie, funkcjonariusz policji kryminalnej. Tłem narracji będą zaś kabalistyczny manuskrypt i poszukiwanie zaginionej korespondencji między Walterem Benjaminem a Geshomem Scholemem. Wśród bohaterów są też zaangażowani w działalność gettowego Domu Kultury przy ulicy Krawieckiej 3 Teodor Henryk Ryder i Ida Eliza Voth, on - urodzony w Piotrkowie dyrygent i pianista żydowskiego pochodzenia, drugi kapelmistrz opery w Lyonie, przesiedlony do getta w 1944, ona - niemiecka sopranistka występująca w Opera National de Lyon (tam się poznali i związali ze sobą)
– Łukasz Kaczyński.
Bardzo oryginalna książka. Intryga kryminalna jest prosta i niemal rozwiązuje się sama, ale ten zimny, zdystansowany bohater, ta germańska atmosfera Litzmannstadt ciężka i mroczna, zostaną w mojej pamięci na długo.=
– Marcin Andrzejewski.
Bogdan Jankowski – doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, ewaluator, fotografik. Autor i współautor książek: „Ciągłość i zmiana w enklawach biedy”, „Ogrodowa. Imaginarium społeczne”, „Wrażliwość miasta”, „Litzmannstadt siedem dni sześc nocy”. Autor wystaw fotograficznych: „Wrażliwość miasta”, „Łódź wielu kultur”, „Sztuka bez granic”.