Mentor Michał Hertel, Head of Communication & Business Development w MakoLab SA oraz CEO Brandlift Sp. z o.o. i jego dwoje mentees w tegorocznej, 10. edycji projektu: Aleksandra Cabaj (dziennikarstwo międzynarodowe) i Yan Abmetka (nowe media i kultura cyfrowa).
FOTORELACJA Z INAUGURACJI 10. EDYCJI PROJEKTU MENTORSKIEGO UŁ
10 lat Projektu mentorskiego
Projekt mentorski UŁ w ramach programu Absolwent VIP to pionierska inicjatywa Uniwersytetu Łódzkiego. Cieszymy się, że tak wiele uczelni poszło naszym śladem. Od 10 lat studenci UŁ mają szansę na korzystanie ze wsparcia, doświadczenia i wiedzy Absolwentów VIP pełniących rolę mentorów.
O tym jak wartościowa jest to współpraca, jakie korzyści przynosi mentees i jak wiele do zaoferowania studentom mają nasi absolwenci, świadczą wypowiedzi uczestników projektu.
To jest przede wszystkim wzajemny dialog i poprzez ten dialog tak naprawdę patrzymy w jakim kierunku powinniśmy pójść i czego powinniśmy dotknąć. Te kierunki mogą być różne, to jest życie, praca zawodowa, kontekst społeczny, w tej chwili również tak istotne ESG. Czasami chodzi o wybór ścieżki zawodowej, a czasami ten wybór jest już ukształtowany i wtedy pogłębiamy umiejętności, wiedzę, przechodzimy do biznes case’ów
– Konrad Pokutycki, prezes zarządu BSH
Trzeba robić to, do czego ma się serce. Trzeba być lepiej do tego przygotowanym i trzeba mieć własny pomysł, jak się w danej dziedzinie znaleźć. To wtedy jest nie tyle gwarancja, co duże prawdopodobieństwo szczęśliwości w życiu zawodowym
– Kazimierz M. Ujazdowski, prawnik, polityk
Rozwój, to tutaj
Mentorzy zaangażowani w projekt to reprezentanci świata biznesu, kultury i mediów, którzy odnieśli znaczący sukces zawodowy, to osoby piastujące wysokie stanowiska w różnych organizacjach, eksperci w swoich dziedzinach. Są to ludzie pełni pasji, zaangażowania, lubiący dzielić się własnym doświadczeniem i wiedzą.
Każda z par mentorskich opracuje własne zasady współpracy, wyznaczy cele, które chce osiągnąć. Przez pół roku współpracy z mentorami studenci będą wspierani w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki zawodowej, w odkrywaniu swojego potencjału i talentów, poznają najnowsze kierunki i trendy rozwoju.
Mentees 10. edycji Programu Mentorskiego UŁ na chwilę przed spotkaniem ze swoimi mentorami.
Jak pokazują doświadczenia poprzednich edycji, współpraca z mentorem często nie kończy się wraz z zakończeniem projektu. Pary mentorskie kontynuują rozpoczętą przygodę, wyznaczają nowe cele, realizują nowe projekty.
Trzymamy kciuki za wszystkich mentees i mentorów i życzymy wielu owocnych spotkań!
Pełna lista par mentorskich X edycji
Projekt mentorski UŁ w liczbach
W tegorocznej edycji projektu udział bierze 33 mentorów i 38 studentów. Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat ze wsparcia mentorów skorzystało aż 305 studentów. Grono mentorów tworzy ponad 90 osób, wielu z nich rokrocznie bierze udział w projekcie.
Podczas inauguracji 10.edycji Projektu Mentorskiego UŁ głos zabrali m.in. prof. Robert Zakrzewski, prorektor UŁ ds. studentów i jakości kształcenia oraz Przemysław Fabjanowski, dyrektor Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ.
Zgłoś się do XI edycji Projektu mentorskiego UŁ
Nie zwalniamy tempa i już teraz planujemy kolejną edycję Projektu mentorskiego UŁ, która wystartuje w październiku 2023 r. Zapraszamy studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego do rozpoczęcia przygody w projekcie. Jeżeli jesteście zainteresowani współpracą z mentorem zostawcie nam swój kontakt w formularzu a my wyślemy informacje o uruchomieniu zapisów do XI edycji.
Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały poprzednie edycje Projektu mentorskiego UŁ zapraszamy na stronę projektu.
Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ
Zdjęcia: Bartosz Kałużny, Centrum Promocji UŁ