Neutralność klimatyczna, sztuczna inteligencja, automatyzacja procesów jako gówne obszary wyzwań
Różnorodność tematów stanowiących wyzwania dla dzisiejszego świata i współżycia społecznego pozwoliła zespołom zastosować szeroki wachlarz podejść i interpretacji, a także dała możliwość kreatywnego podjęcia próby stworzenia rozwiązań i innowacyjnych koncepcji. Tematy podejmowane przez interdyscyplinarne zespoły to m.in. dążenie do neutralności klimatycznej czy adaptacja do zmian związanych z automatyzacją i sztuczną inteligencją. Stworzenie unikatowych rozwiązań to odpowiedź na wyzwania zrównoważonego rozwoju i transformacji cyfrowej.
Rywalizacja, kompetencje i spojrzenie w przyszłość
Ideathon UniLodz to festiwal kreatywności, to rywalizacja, ale także okazja do zdobycia unikalnych kompetencji, networkingu i nawiązania cennych kontaktów z potencjalnymi pracodawcami. Połączenie sił, wykorzystanie efektu synergii oraz korzystanie z doświadczeń mentorów to najlepsze sposoby nie tylko na tworzenie kreatywnych i potrzebnych światu rozwiązań, ale także przejaw aktywnej postawy w dążeniu do tworzenia lepszej przyszłości. Dzięki zaangażowaniu Partnerów wydarzenia oraz intensywnej pracy wszystkich zespołów wszystkie te założenia zostały spełnione.
Partnerami strategicznymi tegorocznej edycji wydarzenia byli: ABB, Nordea, Veolia i Wella Company zaś Partnerem wspierającym Urząd Miasta Łodzi.
III miejsce osiągnął zespół, pracujący nad programem, wzmacniającym zaangażowanie pracowników w życie firmy.
II miejsce zajęła grupa, odpowiadająca za koncepcję przekształcenia pofabrycznej kamienicy w całodobowy hub, łączący mieszkańców wokół wspólnych aktywności.
Zwycięstwo - i czek na 15 000 złotych - trafiły do autorek pomysłu, w którym firma technologiczna wspiera miasto w dążeniu do neutralności klimatycznej dzięki pozyskiwaniu energii z systemu rowerów miejskich.
Materiał: Biuro Karier UŁ
Fot.: Dominik Nogala, Centrum Współpracy z Otoczeniem