Uroczyste odnowienia doktoratów prof. Bolesława Fleszara, prof. Ryszarda Panasiuka i prof. Zygmunta Maksymiuka

5 grudnia 2016 r. (poniedziałek) o godz. 13:00 w Pałacu Biedermanna Senat UŁ na uroczystym posiedzeniu odnowi doktoraty kolejnych trzech naukowców: prof. Bolesława Fleszara z Wydziału Chemii, prof. Ryszarda Panasiuka z Wydziału Filozoficzno-Historycznego i prof. Zygmunta Maksymiuka z Wydziału Nauk Geograficznych.

Prof. Bolesław Fleszar jest znakomitym specjalistą w zakresie chemii fizycznej i elektrochemii. Oryginalnym wkładem profesora w rozwój elektrochemii są prace nad tzw. "modelem polaryzacyjnym".

Prof. Ryszard Panasiuk pracował na Uniwersytecie Łódzkim od 1959 r. do momentu przejścia na emeryturę i związany był z Katedrą i Instytutem Filozofii UŁ. Głównym przedmiotem jego zainteresowań jest klasyczna filozofia niemiecka, a szczególnie twórczość Hegla i jego szkoły.

Prof. Zygmunt Maksymiuk, prowadził badania hydrologiczne i hydrogeologiczne w środkowej Polsce. Wyniki jego prac wybitnie przyczyniły się m.in. do powstania mapy hydrograficznej kraju. Badał również wpływ górnictwa odkrywkowego na stosunki wodne wokół Kopalni Bełchatów.

Uroczystym odnowieniem doktoratów Uniwersytet Łódzki honoruje swoich szczególnie zasłużonych dla nauki i kultury polskiej naukowców od roku 2000. Do tej pory odbyło się 56 takich uroczystości.