Uroczyste odnowienia doktoratów prof. Stanisławy Borkowskiej oraz prof. Tadeusza Janusza

2 grudnia 2016 r. (piątek) o godz. 13:00 w Pałacu Biedermanna UŁ przy ul. Franciszkańskiej 1/3 w Łodzi rozpocznie się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Łódzkiego, w trakcie którego dwojgu naukowcom: prof. Stanisławie Borkowskiej i prof. Tadeuszowi Januszowi zostaną odnowione doktoraty, które obronili na Uniwersytecie Łódzkim 50 lat temu.

Prof. Stanisława Borkowska od początku swojej kariery naukowej interesowała się zagadnieniami związanymi z motywacją do pracy i z tego zakresu uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych 28 listopada 1966 r.

Prof. Tadeusz Janusz pisał swoje prace naukowe - magisterską w 1960 r. i doktorską w 1966 r. - na tematy związane z funkcjonowaniem przemysłu włókienniczego a w szczególności bawełnianego.

Oboje profesorowie związani są z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Uroczystym odnowieniem doktoratów Uniwersytet Łódzki honoruje swoich szczególnie zasłużonych dla nauki i kultury polskiej naukowców od roku 2000. Do tej pory odbyło się 56 takich uroczystości.