International Hub w pierwszej kolejności skupi się na dwóch zadaniach: profesjonalnych tłumaczeniach dokumentacji służącej do zatrudniania naukowców innych narodowości, a także na przygotowaniu materiałów przedstawiających osiągnięcia i kierunki rozwoju UŁ dla potrzeb pracowników występujących na zagranicznych forach (konferencje, wyjazdy w ramach projektów).
- International Hub ma być jednostką spinającą i systematyzującą działania Biura Współpracy z Zagranicą, Centrum Promocji, Centrum Nauki, Działu Kontroli Wewnętrznej i Analiz oraz innych jednostek UŁ, które pracują w obszarze umiędzynarodowienia. Co ważne, będziemy efektywnie uzupełniać i rozwijać dotychczasowe osiągnięcia oraz rozszerzać kanon/listę dobrych praktyk. Skupimy się także na upraszczaniu wewnętrznych procedur i działań tam, gdzie jest to potrzebne oraz zadbamy o zwiększenie widoczności Uniwersytetu Łódzkiego na arenie międzynarodowej pełniąc rolę uczelnianej placówki dyplomatycznej - tłumaczy dr Magdalena Nowacka, dyrektor International Hub.
Hub rozpocznie działalność w kilkuosobowym składzie. Planowanych działań jest dużo więcej, ale będą one wprowadzane w życie konsekwentnie, po zrealizowaniu wymienionych priorytetów.
Prof. Łukasz Bogucki, Prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą (fot. M. Andrzejewski, UniLodz)
- Kwestią kluczową jest dla nas rozwój kultury umiędzynarodowienia. Uniwersytet Łódzki ma dążyć do pozycji uczelni bezdyskusyjnie międzynarodowej, otwartej na studentów i pracowników z zagranicy, ułatwiającej studiowanie i badania w obu kierunkach wymiany akademickiej. Będziemy robić wszystko, żeby sprawnie rozszerzać naszą ofertę - mówi prof. Łukasz Bogucki, Prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą i organizator International Hub.
Nowa jednostka Uniwersytetu Łódzkiego niedługo rozpocznie rozmowy z przedstawicielami administracji centralnej i wydziałami, w celu poznania najważniejszych potrzeb społeczności UŁ.