Rozwijamy współpracę międzynarodową!
Przyznana Karta pozwoli Uczelni ubiegać się w kolejnych latach o fundusze na wszelkie działania realizowane w nowej edycji Programu. Wśród nich znajdą się m.in. wyjazdy stypendialne studentów i pracowników, realizacja krótkoterminowej mobilności mieszanej (blended mobility), realizacja z uczelniami partnerskimi Blended Intensive Programmes, nowe możliwości dla doktorantów, udział w licznych projektach edukacyjnych, prowadzenie działań wzmacniających współpracę pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego oraz możliwość przyjmowania w UŁ studentów i pracowników uczelni zagranicznych.
- To świetna wiadomość, że Uniwersytet Łódzki spełnia kryteria stawiane przez Komisję Europejską w maksymalnym możliwym stopniu. Pomimo niesprzyjających okoliczności, nie tylko nie rezygnujemy z wymiany studentów i pracowników, ale rozwijamy ją, szukając nowych możliwości. Karta Erasmus na najbliższe lata jest gwarancją ugruntowania wysokiej pozycji UŁ na arenie międzynarodowej, a jednocześnie zobowiązaniem do respektowania nowych zasad programu - mówi Prof. Łukasz Bogucki, Prorektor UŁ ds. współpracy z zagranicą.
Wniosek Uniwersytetu Łódzkiego był tak dobrze przygotowany, że Komisja Europejska przyznała UniLodz maksymalne 100 punktów. Próg w tym obszarze to 76 punktów. Uniwersytet Łódzki podjął się tym samym wdrażania zobowiązań wynikających z karty ECHE oraz przestrzegania nowych zasad Programu na lata 2021-2027 przygotowując uczelnianą Deklarację Polityki Erasmusa.
University Diversity!
Uniwersytet Łódzki jest jedną z największych polskich uczelni. Studiują tutaj obecnie mieszkańcy niemal 100 krajów. Różnorodność to nasza wielka siła. Również nasi pracownicy i studenci od lat korzystają z możliwości Erasmusa, rozwijają się dydaktycznie i naukowo, poznają świat i nowych ludzi. Tylko tak można budować dobrą naukę i uczelnię prawdziwie umiędzynarodowioną.
Dlatego od pierwszego dnia pobytu naszych zagranicznych studentów w Łodzi, staramy się, by czuli się tutaj komfortowo. Zapewniamy im podstawowe informacje, dobre warunki w akademikach i mnóstwo wsparcia ze strony naszego zespołu. Niektórzy z nich stają się nawet bohaterami naszych akcji i artykułów. Wszystko to w ramach naszej filozofii Uniwersytet Różnorodny - różnimy się od siebie wieloma rzeczami, ale podstawowe wartości, takie jak wolność, tolerancja i otwartość, zawsze są dla nas te same. Zapraszamy do studiowania na UniLodz!
Erasmus 2021-2027
Nowy Erasmus to kontynuacja obecnej perspektywy finansowej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2021-2027. Został stworzony z myślą o osobach z mniejszymi szansami, stanowi kluczowy instrument służący budowie europejskiego obszaru edukacji, wspieraniu realizacji europejskiej współpracy strategicznej w dziedzinie kształcenia i szkolenia. Opiera się też na zobowiązaniach uczelni do cyfryzacji procesów związanych z zarządzaniem mobilnością. Nowy program będzie nie tylko bardziej cyfrowy, ale również bardziej angażujący i otwarty dla studentów, innowacyjny i ekologiczny.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Źródło: BWZ UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ