Ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy nie mogli zgromadzić tysięcy zawodników w największych miastach Polski. Dlatego też jak w roku poprzednim, bieg odbył się w zmienionej formule. Każdy biegacz/zespół mógł wytyczyć wymagany odcinek (4 km) samodzielnie, w wybranej przez siebie lokalizacji.
Marta Ratajczyk z Biura Współpracy z Zagranicą brała udział w biegu po raz pierwszy:
Jako debiutantka biegu Poland Business Run miałam pewne obawy czy uda mi się przebiec dystans 4km bez profesjonalnego przygotowania. Myślałam, że jest to tylko dla osób, które regularnie trenują i biorą udział w biegach, jednak udało mi się. Mimo tego, że taki dystans przebiegłam może parę razy w życiu, udało mi się ukończyć bieg w czasie, który był dla mnie zadowalający. Dużą motywacją była dla mnie myśl, dlaczego biorę udział, idea i szczytny cel biegu. Cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w biegu. Pozostaje mi trenować dalej, aby móc wystartować w kolejnej edycji Poland Business Run.
Dr Piotr Kędzia z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, profesjonalny trener, olimpijczyk z Pekinu i Aten podsumowuje tegoroczny udział UŁ w biegu:
Tegoroczna edycja Poland Business Run ukazała duży potencjał w zakresie potrzeby aktywności ruchowej wśród pracowników Uniwersytety Łódzkiego. Wystawiając aż 11 drużyn odnieśliśmy sukces na polu organizacyjnym, integracyjnym i charytatywnym. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że okres epidemii wzmógł w Naszym środowisku zapotrzebowanie na ofertę prozdrowotną. Wyrażam słowa uznania dla wszystkich Pań i Panów, których miałem okazję przygotowywać do niedzielnego startu w Business Run. Jestem pod wrażeniem ich pozytywnej energii, poczucia humoru i sprawności jaką zaprezentowali. Vivat Uniwersytet Łódzki!
Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ten ma charakter sztafety - występuje w niej pięciu zawodników. Bieg organizowany jest już od 2012 roku.
Zapraszamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Łódzkiego na cotygodniowe treningi biegowe prowadzone przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, finansowane ze środków MEiN w ramach projektu „Uwolnij Energię!”. To doskonała okazja, aby poćwiczyć pod okiem trenera, olimpijczyka z Pekinu i Aten. Treningi odbywają się w czwartki o godz. 17:30 w Parku 3 Maja lub na Zdrowiu - szczegóły dotyczące miejsca przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.
Redakcja: Centrum Promocji UŁ