Program kursu obejmuje wszystkie aspekty przemysłu muzycznego – od początków branży aż po wskazówki ułatwiające znalezienie swojego miejsca w nim dzisiaj. Łączy interaktywne narzędzia edukacyjne i działania w świecie rzeczywistym. To fascynujące, bardzo angażujące doświadczenie edukacyjne. Zapewnia atrakcyjne lekcje wideo, podczas których przedsiębiorcy i eksperci muzyki z całego świata dzielą się swoimi doświadczeniami, pomagając słuchaczom wytyczyć własne ścieżki kariery w branży.
Wiedza, którą zdobędę na kursie Music Industry Essentials jest dla mnie szczególnie istotna, ponieważ planuję studia właśnie na New York University, na kierunku Music Business. Jestem przedstawicielem Fundacji Promuza, której celem jest promocja muzyki i muzykalności wśród młodzieży. Już w przyszłym roku chciałbym współtworzyć projekty muzyczne z prywatnymi firmami. Dlatego wiedza o rynku i biznesie muzycznym jest dla mnie bezcenna
– mówi uczeń PLO UŁ.
Przemysław Kasprzak od pierwszych lat nauki, już w podstawówce, aktywnie angażował się w działalność szkolną, biorąc udział w wielu projektach, w tym w międzynarodowych inicjatywach ekologicznych. W Publicznym Liceum Ogólnokształcącym UŁ został wiceprzewodniczącym samorządu uczniowskiego jako pierwszy w historii pierwszoklasista na tym stanowisku. Ukończył też Szkołę Muzyczną im. Aleksandra Tansmana w Łodzi i rozpoczął przygodę z realizacją dźwięku. W drugiej klasie liceum wygłosił prelekcję na konferencji TEDx na temat możliwości rozwoju młodych osób poza dziedzinami naukowymi. We współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi zorganizował wojewódzką, licealną konferencję ekonomiczną, która zgromadziła około 550 uczestników i zyskała partnerów wśród wielu firm, banków i instytucji. Aktualnie pełni funkcję Przedstawiciela ds. Organizacji Współpracy i Projektów w PLO UŁ - nawiązał liczne partnerstwa między swoim liceum a firmami, fundacjami i innymi szkołami. Żywo interesuje się giełdą i ekonomią.
Materiał: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcie: archiwum Przemysława Kasprzaka