Dziś ostatni seans TME Polówka w Pałacu Biedermanna

Dziś o godz. 21.00 odbędzie się w ogrodach uniwersyteckiego Pałacu Biedermanna ostatni z cyklu seansów TME Polówka w ramach sekcji DYWERS. Widzowie obejrzą obraz „Przepraszam, że przeszkadzam” w reżyserii Bootsa Rileya. Tegoroczna TME Polówka to 170 filmów w 30 plenerowych lokalizacjach – w parkach, na dziedzińcach, placach i na ulicach wyświetlanych od 25 czerwca. Uniwersytet Łódzki po raz trzeci dołączył do grona jego partnerów z sekcją filmów DYWERS, której celem jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności społecznej, jak również doskonała rozrywka.

To rekordowa liczba lokalizacji, w których w tym roku można bezpłatnie oglądać filmy w ramach Polówki. Emisja filmów rozpoczyna się zawsze po godz. 21.00 (czyli bezpośrednio po zachodzie słońca) w dwóch, trzech, a czasem nawet w czterech miejscach tego samego dnia!

Polówka trwać będzie do końca września br. Jak co roku, program festiwalu jest bardzo różnorodny. Zaprezentowane będą filmy niszowego kina arthouse, najnowsze kino polskie, ale i hollywoodzkie superprodukcje. Każda z sekcji będzie miała swój motyw przewodni. 

Sekcja DYWERS – mocny akcent Uniwersytetu Łódzkiego

W tym roku Uniwersytet Łódzki w ramach Polówki jest współorganizatorem sekcji DYWERS w ogrodzie Pałacu Biedermanna przy ul. Franciszkańskiej 1/5. Zaprezentowane tu seanse wpisują się tematycznie w ogólnouniwersytecki interdyscyplinarny projekt o tej samej nazwie, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności społecznej. W ramach filmowej sekcji DYWERS uwaga widzów zostanie zwrócona na problemy tolerancji, ksenofobii i nierówności w różnych aspektach życia.

Poznaj historię nieoczekiwanej zmiany miejsc w oscarowym hicie „Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga, przenieś się do lat '70, aby na własne oczy doświadczyć zmian kulturowych i społecznych rozgrywających się w blasku rzymskiego splendoru w filmie „Bezmiar”. Postaw się w roli Roberta De Niro w historii emeryta, który postanawia rozpocząć staż w marketingu w doskonałej komedii Nancy Meyers „Praktykant”. Poczuj powiew wakacyjnej miłości w filmie „Lato 85” François Ozona, a także wielkiej przyjaźni w filmie „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana.

Sprawdź repertuar sekcji DYWERS w Pałacu Biedermanna:

Szczegółowy program filmowy całej Polówki można znaleźć na stronie Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka.

Wystawa DYWERS otwarta podczas polówki

W dniach, w których odbywać się będą seanse w Pałacu Biedermanna, można będzie obejrzeć wystawę zdjęć Bartosza Kałużnego w ramach projektu DYWERS. To doskonałe uzupełnienie i twórczy kompontent omawianych w filmach tematów. Zdjęcia eksponowane są w Galerii Wozownia 1/5 przy pałacu Biedermanna od godziny 19.30 do zakończenia seansu (Jak było na wernisażu? przejdź do aktualności).

goście wernisażu wystawy DYWERS
 

Projekt DYWERS

Celem projektu DYWERS, realizowanego pod opieką merytoryczną prof. Ingi Kuźmy z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ przez dr. Bartosza Kałużnego, jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności społecznej. „Siłą Uniwersytetu Łódzkiego jest różnorodność, a fundamenty naszych działań to szacunek i zrozumienie dla odmiennych opinii i postaw, a także otwartość kulturowa i światopoglądowa tolerancja” to słowa zapisane Strategii Uniwersytetu Łódzkiego na lata 2021-2030. Wartościami, którymi kieruje się Uniwersytet Łódzki są między innymi odwaga, współpraca i szacunek. Odpowiedzią na te założenia stał się projekt, który obejmuje takie działania jak:

 

Materiał, grafiki: TME Polówka
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ