Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie z uwagi na to, że w rywalizacji wzięli udział studenci z kilku uczelni, a konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy musieli wykazać się wysokimi umiejętnościami merytorycznymi. Jesteśmy dumni z sukcesu Pana Korneliusza, wspieranego przez wykładowców naszej uczelni, którzy zachęcają studentów do udziału w ambitnych wyzwaniach. Wygrana to także szansa na wzięcie udziału w Światowym Konkursie Finałowym w Chinach w 2022 r.
Stymulowanie polskiej edukacji i realne wsparcie dla uzdolnionych studentów oraz studentek przynosi wymierne korzyści ośrodkom akademickim, ale także całej polskiej gospodarce, która potrzebuje prawdziwych innowatorów oraz innowacyjnych pomysłów, by stać się konkurencyjną we współczesnym świecie. Służą temu inicjatywy takie jak Huawei ICT Competiton. Nasi laureaci oraz laureatki otrzymują bowiem nie tylko nagrody oraz wsparcie edukacyjne, ale przede wszystkim przygotowują się do realizacji wyzwań biznesowych i postawienia pierwszych kroków w budowaniu kariery w branży ICT. To o tyle istotne, że coraz więcej młodych ludzi w Polsce chce nie tylko korzystać z technologii, ale i je współtworzyć, m.in. poprzez podejmowanie inicjatyw naukowych i biznesowych.
mówi Ryszard Hordyński – dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska.
Konkurs ICT Competition, organizowany przez Huawei, jest częścią programu ICT Academy. Jego celem jest rozwijanie talentu studentów w branży ICT (Information and Communication Technologies), pomoc w szybkim dostosowaniu się do wymagań branży poprzez opanowanie najnowszych technologii ICT, ale też wyrównywanie poziomu wiedzy i umiejętności zgodnych z globalnymi standardami.
Uniwersytet Łódzki w czerwcu 2021 r. zawarł umowę o współpracy z Huawei Polska. Współpraca dotyczy m.in. przystąpienia uczelni do globalnego programu ICT Academy. W ramach programu, wykładowcy i studenci UŁ mogą brać udział w darmowych szkoleniach kończących się egzaminem i zdobyciem certyfikatu. Zawarte porozumienie to również możliwość prowadzenia wspólnych projektów badawczych, nowe specjalistyczne kursy dla studentów, transfer wiedzy, praktyki, staże.
UŁ jest pierwszym polskim uniwersytetem, z jakim firma Huawei nawiązała współpracę.
Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ/ HUAWEI Polska
Redakcja: Centrum Promocji UŁ