Stypendia DAAD do Niemiec

Planujesz studia, kurs językowy, a może projekt badawczy w Niemczech? Zapoznaj się z propozycją Niemieckiej Centralnej Wymiany Akademickiej (DAAD).

DAAD jest jedną z największych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Intensywnie angażuje się w proces umiędzynarodowienia niemieckich uczelni, reformowanie systemów oświaty w państwach rozwijających się, a także wspieranie rozwoju germanistyki i promocję języka niemieckiego za granicą. Dzięki DAAD rokrocznie ponad 130 000 studentów i pracowników nauki z całego świata realizuje pobyty studyjne i naukowe za granicą.

DAAD oferuje:

• stypendia dla studentów i absolwentów
    - letnie kursy językowe w Niemczech
    - dotacje na podróże grupowe do Niemiec dla grup studenckich
  • stypendia dla doktorantów i młodych naukowców
  • stypendia dla naukowców i nauczycieli akademickich

Wszystkiego możesz dowiedzieć się na spotkaniach informacyjnych online. Udział w nich jest możliwy bez rejestracji na platformie MS Teams.

Harmonogram spotkań:

• stypendia DAAD dla doktorantek i doktorantów na pobyty badawcze w Niemczech
    26 października 2021 (wtorek), godz. 14.00-15.00
  • stypendium DAAD na studia typu Master w Niemczech (dwa terminy do wyboru)
    28 października 2021 (czwartek), godz.14.00-15.00
    2 listopada 2021 (wtorek), godz. 14.00-15.00
  • stypendium DAAD na letnie kursy jęz. niemieckiego w Niemczech (dwa terminy do wyboru)
    3 listopada 2021 (środa), godz. 15.00-16.00
    5 listopada 2021 (piątek), godz. 14:00-15:00

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie.

Źródło: https://www.daad.pl/pl/