W trakcie funkcjonowania strefy Welcome Point w Bibliotece UŁ, a nawet jeszcze przed jej uruchomieniem, pracownicy Biura Współpracy z Zagranicą bacznie przyglądali się mentorom. Po wnikliwej ocenie wytypowali najbardziej zaangażowanych, którzy wielokrotnie wspierali swoją wiedzą nowych studentów oraz chętnie się z nimi integrowali.
Za swoje poświęcenie, cenny czas i stałą aktywność wybrańcy zostali zaproszeni na Wydział Zarządzania, gdzie otrzymali certyfikaty podpisane przez dr. hab. Roberta Zakrzewskiego, prof. UŁ, prorektora ds. studentów i jakości kształcenia.
Wydarzenie rozpoczęło się od przepysznego poczęstunku i integracji w miłej atmosferze. Następnie mentorzy zostali ciepło powitani przez organizatorów oraz przyjęli podziękowania za owocną i udaną współpracę. Po wzruszających przemówieniach każdy z mentorów odebrał imienny certyfikat.
Całe spotkanie przebiegało w cudownej, pogodnej atmosferze, śmiech rozbrzmiewał niemal bez przerwy. Cieszę się, że mogłam znowu zobaczyć innych mentorów. Miłym zaskoczeniem były certyfikaty wręczane przez prorektora. Poczułam się bardzo doceniona
– mówi Karolina Zarzycka, mentor UŁ z Polski.
Oczywiście żadne podobne wydarzenie nie mogłoby się obyć bez wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Co więcej, mentorzy byli pozytywnie zaskoczeni kompilacją filmików, która dała im bezpośredni ogląd tego, co udało im się osiągnąć. Kolejnym punktem spotkania była dyskusja, podczas której dzielili się swoimi obserwacjami, uwagami i sugestiami, które pomogą pracownikom BWZ jeszcze lepiej zaplanować tego typu inicjatywy w kolejnych latach.
Wspaniale było spotkać się w gronie mentorów po Welcome Point. Była to okazja do podzielenia się naszymi doświadczeniami oraz pomysłami z pracownikami BWZ, aby w przyszłości poprowadzić ten projekt jeszcze sprawniej
– dodaje Muhammad Ali, mentor UŁ z Pakistanu.
Miło było usłyszeć, co dało im to doświadczenie. Dla większości stało się okazją do zmierzenia się ze swoimi lękami. Przyznali, że zyskali pewność siebie oraz zdali sobie sprawę, że ich angielski jest lepszy niż się spodziewali. Welcome Point w szczególności był zresztą bezpiecznym miejscem do popełniania błędów. Nikt tutaj nie oceniał kompetencji językowych, ponieważ najważniejszym zadaniem była pomoc drugiej osobie.
Spotkanie na Wydziale Zarządzania zakończyło się grą zręcznościowo-umysłową Jenga (cieszyła się też ogromną popularnością w strefie Welcome Point). Jednak w tej odsłonie Jengi był pewien haczyk: każdy klocek miał ukryte pytanie, które pozwalało sprawdzić, co mentorzy tak naprawdę pamiętali ze szkolenia. Pod sam koniec gry pracownicy Biura Współpracy z Zagranicą mogli szczerze przyznać, że trudno byłoby o lepszych mentorów – wszyscy są żywym dowodem na to, że studenci UŁ mają wielkie serca.
Z niecierpliwością oczekujemy drugiej edycji projektu, z jeszcze liczniejszym naborem mentorów UŁ. Kto wie, może to właśnie Ty jesteś tym fantastycznym mentorem, którego szukamy?
Fotorelacja ze spotkania mentorów UŁ na Wydziale Zarządzania
Materiał: BWZ UŁ
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ
Zdjęcia: Maciej Andrzejewski (CKiPR UŁ)
Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2022)