Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Antoni Różalski, przypomniał, że uczelnia to przeszło 3600 pracowników, w tym 2200 pracowników naukowych. Wśród sukcesów, jakie udało się osiągnąć w obszarze reorganizowania UŁ, rektor wymienił między innymi nowy regulamin uczelni oraz zakończoną przebudowę Muzeum Przyrodniczego UŁ.
- Zakończyliśmy również remont budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej, który ma być siedzibą Centrum Kultury UŁ. Modernizujemy również Centrum Konferencyjne przy ul. Kopcińskiego, a także byłą siedzibę Instytutu Filozofii, w której będzie teraz działać Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. Rozpoczęliśmy już budowę nowej siedziby Biobanku UŁ przy ulicy Pomorskiej 49, a niebawem rozpoczniemy samodzielną przebudowę ogrodu botanicznego przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Chcemy, by to miejsce służyło również edukacji najmłodszych - mówił prof. Antoni Różalski.
fot. M. Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ
Rektor UŁ przypomniał również, że uczelnia wciąż stara się o dofinansowanie z ministerstwa na budowę nowej siedziby Instytutu Psychologii. W najbliższej przyszłości powstać ma z kolei inna inwestycja - amfiteatr przy Wydziale Filologicznym.
Swoje wystąpienie pt. "Biznes vs Uniwersytet" wygłosił w Auli Szuberta Pan Roman Wieczorek - przewodniczący Rady Uczelni UŁ. Przekonywał, że lepszą przyszłość może zapewnić jedynie współpraca między mądrym biznesem i nowoczesnym uniwersytetem.
- Coraz częściej w biznesie pojawia się hasło "profit with purpose" - "zysk z sensem". Sam zysk przestaje być celem, a pracownicy muszą stale się rozwijać i być interdyscyplinarni. Tylko uniwersytet może zapewnić takie kadry. Mądry biznes musi więc czerpać odpowiednich ludzi z nowoczesnego uniwersytetu - mówił Roman Wieczorek.
Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego zostali odznaczeni złotymi, srebrnymi i brązowymi prezydenckimi medalami za długoletnią służbę. Wręczono też indywidualne i zespołowe nagrody (I, II i III stopnia) za osiągnięcia naukowe i osiągnięcia dydaktyczne.
Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Materiał źródłowy: Biuro Rektora UŁ
Redakcja: Centrum Promocji UŁ