Akademickie Centrum Wsparcia UŁ z dofinansowaniem na rzecz osób studenckich z niepełnosprawnościami

Specjalistyczne wsparcie w procesie kształcenia dla osób studiujących w UŁ w ramach Projektu „Wsparcie studentów z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia i działalności naukowo-badawczej".

Akademickie Centrum Wsparcia Uniwersytetu Łódzkiego (ACW UŁ) otrzymało dofinansowanie w postaci dotacji celowej z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozszerzenie oferty wsparcia dla osób studenckich z niepełnosprawnościami.

Cieszę się, że możemy wesprzeć w zdobywaniu wiedzy osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami. Będzie to z korzyścią dla nas wszystkich. Osoby z niepełnosprawnościami uzyskają łatwiejszy dostęp do wiedzy, a my skorzystamy w pełni z ich umiejętności

– mówi Joanna Skrzydlewska, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Projekt pod nazwą Wsparcie studentów z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia i działalności naukowo-badawczej" ma na celu zapewnienie specjalistycznego wsparcia w procesie kształcenia.

Dzięki dofinansowaniu ACW UŁ będzie mogło zaoferować między innymi:

• Konsultacje psychologiczne i coachingowe: osoby studenckie będą mogły skorzystać ze wsparcia psychologicznego i coachingu, co pomoże im w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z procesem studiowania.
  • Nowy sprzęt i oprogramowanie: ACW UŁ zakupi nowy sprzęt i oprogramowanie wspomagające naukę, które ułatwi osobom studenckim z niepełnosprawnościami udział w zajęciach i zaliczanie egzaminów.
  • Warsztaty umiejętności społecznych: będą organizowane warsztaty rozwijające umiejętności społeczne, które pomogą osobom studenckim z niepełnosprawnościami lepiej integrować się ze środowiskiem akademickim.
  • Usługi asystenckie: osoby studenckie będą mogły skorzystać z pomocy usług asystenckich, które ułatwią im codzienne funkcjonowanie na uczelni.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli na wsparcie osób studenckich z niepełnosprawnościami i stworzenie bardziej przyjaznego środowiska edukacyjnego dla wszystkich osób studiujących w UŁ. Działania te przyczynią się do zwiększenia komfortu studiowania i wyrównają szanse edukacyjne.

Inicjatywa ACW UŁ wpisuje się w szersze działania uczelni na rzecz budowania przyjaznej i otwartej społeczności akademickiej.

Osoby zainteresowane wsparciem oferowanym przez ACW UŁ mogą zapoznać się z informacjami na stronie internetowej Centrum: Wsparcie w ACW UŁ.

­­
Tekst i opracowanie: Zespół ACW UŁ we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego