Uroczysta inauguracja XII edycji Projektu mentorskiego Uniwersytetu Łódzkiego

12 grudnia w wyjątkowych wnętrzach Pałacu Biedermanna odbyła się inauguracja XII edycji Projektu mentorskiego Uniwersytetu Łódzkiego. Program, który łączy studentki i studentów z doświadczonymi mentorkami i mentorami, cieszy się ogromnym uznaniem i w tym roku zgromadził 36 mentorek i mentorów oraz 61 studentek i studentów. Przez najbliższych sześć miesięcy mentees będą wspierani w pokonywaniu wyzwań na drodze rozwoju zawodowego i osobistego.

Wspólne pamiątkowe zdjęcie mentorów i mentees 12. edycji Projektu mentorskiego w Pałacu Biedermanna.
Wspólne pamiątkowe zdjęcie mentorów i mentees XII edycji Projektu mentorskiego w Pałacu Biedermanna.

Inspirujące wystąpienia i pierwsze spotkania

Wydarzenie otworzył dr hab. Radosław Olszewski prorektor UŁ ds. relacji akademickich i kontaktów z otoczeniem, podkreślając znaczenie współpracy między profesjonalistami a młodymi adeptami różnych dziedzin. Uczestnicy mieli okazję do pierwszego spotkania z mentorami i wysłuchania inspirujących wystąpień, które są tradycją inauguracji projektu.

Maciej Miller, Associate Director w Accenture Advanced Technology Center Poland, mentor zaangażowany we wszystkie edycje programu, zachęcał studentów do odwagi i wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Z kolei Wiktoria Zaczkiewicz, mentee poprzedniej edycji, dzieliła się swoim doświadczeniem współpracy z Aleksandrem Szymańskim, Prezesem Krajowej Rady Notarialnej, podkreślając znaczenie pełnego wykorzystania tej wyjątkowej szansy.

Aleksandra Kocik, współzałożycielka startupu SpeechFlow i absolwentka Projektu mentorskiego, mówiła o fundamentach sukcesu: komunikacji, budowaniu relacji i odwadze w podejmowaniu działań. Jej wystąpienie było inspirującym podsumowaniem wcześniejszych wypowiedzi.

Fotorelacja ze spotkania

Pełna lista par mentorskich

Wsparcie dla mentorów

Podczas inauguracji głos zabrał również Jacek Bełdowski, Executive Coach i Mentor European Mentoring & Coaching Council, który wraz z Martą Skrzydlewską, trenerką i superwizorką, wspiera mentorki i mentorów projektu. Oprócz szkoleń mentorki i mentorzy mogą w nadchodzącym roku skorzystać z grupowych superwizji, które pomogą im jeszcze skuteczniej pełnić rolę przewodników dla swoich mentees.

Projekt mentorski – współpraca, która tworzy wartość

Od momentu powstania Projekt mentorski Uniwersytetu Łódzkiego stał się jedną z najbardziej cenionych inicjatyw wspierających rozwój młodych ludzi. W dotychczasowych edycjach wzięło udział setki uczestników, dla których zdobyte doświadczenia były często kluczowe w kształtowaniu ścieżki kariery. Program łączy studentki i studentów z ekspertkami i ekspertami z różnych branż, umożliwiając im zdobycie praktycznych umiejętności, rozwój kompetencji miękkich i poszerzanie horyzontów zawodowych. To również przestrzeń budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i inspiracji. Dzięki tej inicjatywie Uniwersytet Łódzki umacnia swoją pozycję jako uczelni otwartej na różnorodność i współpracę, kreując przestrzeń, w której nauka spotyka się z praktyką, a wizja z działaniem.

Zapraszamy do XIII edycji

XIII edycja Projektu Mentorskiego wystartuje w październiku 2025 roku. Już teraz zapraszamy studentki i studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego do udziału w tej wyjątkowej inicjatywie. Zainteresowani mogą zgłaszać się poprzez formularz, aby otrzymać informacje o naborze do kolejnej edycji. 

Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądały poprzednie edycje Projektu mentorskiego UŁ, zapraszamy na stronę projektu.

Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ
Zdjęcia: Bartosz Kałużnyi (CKiPR UŁ)