Zgłaszanie publikacji w systemie ScienceON

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z Komunikatem Prorektora UŁ ds. nauki dotyczącym systemu ScienceON od 15.09.2023 r. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego wprowadza dane o wszystkich publikacjach wydanych przez siebie autorstwa pracowników UŁ.

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z Komunikatem Prorektora UŁ ds. nauki dotyczącym systemu ScienceON od 15.09.2023 r. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego wprowadza dane o wszystkich publikacjach autorstwa pracowników UŁ.

Publikacja ww. danych jest możliwa po opublikowaniu pracy w wersji ostatecznej i w terminie do 30 dni od opublikowania.

Uczelniany System Informacji o Osiągnięciach ScienceON jest elementem systemu informatycznego Uniwersytetu Łódzkiego, w którym gromadzone są w szczególności informacje o osiągnięciach naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych, nagrodach i wyróżnieniach, aktywności zawodowej pracowników, doktorantów, studentów oraz osób niezatrudnionych afiliujących do Uniwersytetu Łódzkiego.

Korzystanie z ScienceON ma na celu usprawnienie pozyskiwania i analizowania danych sprawozdawczych i ewaluacyjnych (generowanie raportów i zestawień, również dla ministerstwa właściwego do spraw szkolnictwa wyższego sprawującego nadzór nad Uczelnią), informowanie o wynikach prowadzonych badań, uzyskiwanych patentach i certyfikatach. ScienceON zawiera wykazy publikacji poszczególnych osób i jednostek, dane na temat realizowanych na Uniwersytecie Łódzkim projektów badawczych i wdrożeniowych, działalności dydaktycznej i upowszechniającej naukę, współpracy międzynarodowej oraz innych osiągnięć związanych z rozwojem zawodowym pracowników i infrastrukturą UŁ.