Prof. Tadeusz Markowski dla PAP o Leksykonie zintegrowanego planowania rozwoju

Sfera zintegrowanego planowania rozwoju ulega bardzo dynamicznym zmianom, co za tym idzie – także język ją opisujący. Można odnotować poważne rozbieżności terminologiczne, wynikające z różnych sposobów prowadzenia debaty, ale także z specyfiki poszczególnych dyscyplin naukowych.

Stan taki sprawia, że mamy utrudnioną komunikację nie tylko między naukowcami, ale i między praktykami i interesariuszami współczesnej polityki.

Prof. Tadeusz Markowski, polski ekonomista i urbanista, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, na łamach PAP omawia opublikowany w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego Leksykon zintegrowanego planowania rozwoju oraz korzyści, które przynosi on pracownikom samorządowym i rządowym, nauczycielom akademickim oraz studentom.

Tekst dostępny jest TUTAJ.