Certyfikaty Doskonałości Kształcenia PKA
Certyfikat stanowi potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia oraz ścisłej współpracy kierunku z przedstawicielami sektora finansowego i bankowego. Program studiów, realizowany na poziomie pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym, został doceniony za innowacyjne podejście do edukacji, dostosowane do dynamicznie zmieniających się realiów rynku pracy.
To prestiżowe wyróżnienie jest efektem zaangażowania kadry akademickiej, studentów oraz partnerów biznesowych, którzy wspólnie budują przyszłość edukacji finansowej i cyfrowej.
Kierunek bankowość i finanse cyfrowe
Uniwersytet Łódzki, jako pierwsza uczelnia w Polsce, utworzył studia na autorskim kierunku BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE, dzięki połączeniu doświadczeń Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ w badaniach i dydaktyce w obszarze finansów i informatyki, a także ekonomii, statystyki, ekonometrii i socjologii. Na studiach II stopnia uwzględniane są także dyscypliny nauk o zarządzaniu i prawa. Studia II stopnia stanowią kontynuację studiów I stopnia na tym kierunku (od kandydatów wymagane jest uprzednie osiągnięcie wszystkich efektów uczenia się dla studiów I stopnia). W programie szczególny nacisk położono na umiejętność pozyskiwania i analizy danych.
Program studiów wpisuje się w obszar kształcenia w zakresie nauk społecznych (finanse), uwzględnia także niektóre efekty uczenia się z obszaru nauk ścisłych (informatyka). Dzięki połączeniu tych kwalifikacji, absolwenci kierunku, mając pogłębioną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne dotyczące finansów, jednocześnie będą w stanie rozumieć technologię cyfrową i potrafić zastosować ją w biznesie. Program studiów powstał we współpracy z mBankiem i firmą Accenture.
Studia mają charakter praktyczny. Uwzględnione w programie studiów treści kształcenia koncentrują się na praktycznych efektach uczenia się: umożliwiają zdobycie praktycznych umiejętności i wykreowanie pożądanych postaw oczekiwanych na rynku pracy.
Kandydatów zapraszamy na Bankowość i Finanse Cyfrowe - rekrutacja rozpocznie się niedługo, a w międzyczasie można zapoznać się z programem studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia.
Więcej informacji o kierunku można znaleźć na stronie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
Zaproszenie do współpracy
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ nieustannie rozwija współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, dlatego zapraszamy praktyków do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem ze studentami w ramach kierunku bankowość i finanse cyfrowe.
Oferujemy możliwość prowadzenia pojedynczych zajęć lub całych cykli spotkań, podczas których specjaliści z branży mogą:
- przekazać praktyczne umiejętności,
- podzielić się doświadczeniem zawodowym,
- zainspirować studentów do rozwoju kariery.
Zachęcamy do współpracy!
Więcej informacji i kontakt: marika.swieszczak@uni.lodz.pl