KIERUNEK: Prawo nowych technologii – obsługa biznesu i sektora publicznego

O studiach

Program studiów podyplomowych „Prawo nowych technologii – obsługa biznesu i sektora publicznego” przygotowuje absolwentów do prawnej obsługi przedsiębiorstw, które w swojej działalności wykorzystują najnowsze technologie, posługują się systemami opartymi na sztucznej inteligencji, działają w obszarze handlu elektronicznego, marketingu cyfrowego (digital marketing), świadczą usługi drogą elektroniczną, przetwarzają dane osobowe i nieosobowe. Studia te skierowane są również do pracowników sektora publicznego zatrudnionych przy wdrożeniach informatycznych i realizacji zadań publicznych w ramach usług e-administracji.

Czas trwania

2 semestry

Kierownik studiów

dr hab. Marlena Sakowska-Baryła, prof. UŁ
Katedra Europejskiego Prawa Konstytucyjnego Wydział Prawa i Administracji

 

Sylwetka kandydata

Uczestnikami studiów mogą być osoby legitymujące się tytułem magistra lub licencjata/inżyniera (niezależnie od ukończonego kierunku studiów).
Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składa:

  • oświadczoną przez UŁ kserokopię dyplomu ukończenia studiów lub jego odpisu wydanego przez uczelnię - oryginał przedstawia się wyłącznie do wglądu,
  • podanie o przyjęcie na studia,
  • kwestionariusz osobowy,

Dodatkowe informacje

Program studiów obejmuje kompendium wiedzy na temat prawnej obsługi najnowszych technologii w zakresie wdrożeń, funkcjonowania, bezpiecznego korzystania z sieci i przeciwdziałania zagrożeniom, a także odpowiedzialności cywilnej, karnej, administracyjnej i prawnopracowniczej. W obrębie przewidzianych zajęć przewidziano zarówno kompleksową analizę zagadnień prawnych, jak i przybliżenie wielu aspektów praktycznych korzystania z najnowszych technologii.

Słuchacze zapoznają się zatem nie tylko z regulacjami prawnymi, ale również z terminologią ze sfery informatycznej, rozwiązaniami z zakresu LegalTech i LegalReaserch, elementami cyberbezpieczeństwa, mechanizmami funkcjonowania sztucznej inteligencji (ze szczególnym uwzględnieniem generatywnej AI), praktycznymi aspektami wykorzystywania plików cookies, analityki internetowej i technik śledzących.

Udział wykładowców mających doświadczenie praktyczne i zawodowe w sektorze IT umożliwia uzyskanie przez słuchaczy umiejętności i kompetencji niezbędnych do prawidłowej obsługi prawnej najnowszych technologii i tworzeniu efektywnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem: https://www.wpia.uni.lodz.pl/ksztalcenie/studia-podyplomowe/prawo-nowych-technologii-obsluga-biznesu-i-sektora-publicznego

Więcej o UŁ

Kontakt dla kandydata

Sekretariat
Aleksandra Staniucha-Andrejkow
tel. 42 635-46-04
email: nowe.technologie@wpia.uni.lodz.pl

Dane wydziału i lokalizacja

Wydział Prawa i Administracji UŁ
ul. Kopcińskiego 8/12; 90-232 Łódź
Sekretariat
Aleksandra Staniucha-Andrejkow
tel. 42 635-46-04
email: nowe.technologie@wpia.uni.lodz.pl