Zmiany w komunikacji elektronicznej
W Uniwersytecie Łódzkim wierzymy, że siła tkwi w różnorodności. Szacunek oraz otwartość na inne punkty widzenia to fundamenty, na których opieramy naszą działalność. Wprowadzenie możliwości korzystania z preferowanych danych to gest wsparcia i zrozumienia, który ma na celu ułatwienie funkcjonowania na uczelni nam wszystkim. Zastosowanie nakładek w ramach pakietu Office jest ważnym krokiem w tym kierunku. Nadal trwają prace nad rozszerzeniem tego rozwiązania na inne systemy, takie jak zarządzany zewnętrznie USOS.
Inne formy wsparcia
Wprowadzanie preferowanych danych w narzędziach cyfrowych jest tylko jednym z elementów pomocy. Nasza uczelnia oferuje też możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego poprzez Akademickie Centrum Wsparcia UŁ. Potrzebujący mogą zgłosić się do przeszkolonych specjalistów, którzy przeprowadzają poufne konsultacje, dostosowane do specyficznych potrzeb osób transpłciowych i niebinarnych. W temacie używania odpowiednich imion, końcówek nazwiska i zaimków, ACW deklaruje również pomoc w kontaktach z administracją uczelni i wykładowcami.
Uniwersytet Ludzki
Nasza uczelnia od lat stara się tworzyć środowisko, w którym wszyscy mogą się rozwijać, niezależnie od swojej tożsamości. Relacje między studentami, pracownikami naukowymi i administracją powinny opierać się na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. Stosowanie preferowanych imion i zaimków dodatkowo wzmocni poczucie bezpieczeństwa i przynależności do akademickiej wspólnoty. Wierzymy, że to kolejny krok w stronę budowania instytucji, która z dumą promuje równość i szacunek.
Pomocna zakładka
Szczegółowe informacje na temat wsparcia i zasad działania nowego systemu znajdują się na stronie Wsparcie dla niebinarnych i transpłciowych osób studiujących oraz doktoryzujących i kształcących się w szkołach doktorskich UŁ. Zachęcamy wszystkie osoby, które chcą skorzystać z tej możliwości, do kontaktu z Akademickim Centrum Wsparcia UŁ, które zapewnia pomoc na każdym etapie procesu.