Dzień Różnorodności otworzyła wystawa plakatów University Diversity: Why Lodz?, na których pojawili się zagraniczni studenci z naszej uczelni. W tym roku byli to obywatele m.in. Tanzanii, Indii, Sri Lanki, Kazachstanu, Portugalii czy Meksyku. Celem całej akcji jest pokazanie, jak różni i wyjątkowi ludzie wybierają Uniwersytet Łódzki, jako miejsce swojej edukacji. Nasza uczelnia stara się budować różnorodną społeczność międzykulturową, a wystawa jest tego dowodem.
Głównym punktem obchodów była konferencja naukowa pt. "Oblicza różnorodności", podczas której rozmawiano o tym jak programy wymian studenckich zmieniły uczelnie, rynek pracy i miasta, do których przyjeżdżają obcokrajowcy. Gościliśmy przedstawicielkę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Marię Bołtruszko z Departamentu Innowacji i Rozwoju. Na zakończenie konferencji Dr Monika Kopytowska wygłosiła wykład "Różnorodność kulturowa: praktyki, wyzwania, możliwości".
Fot. Maciej Andrzejewski
Zainteresowani mogli wziąć również udział w warsztatach międzykulturowych dla studentów UŁ: "Cultural Awareness Workshop". Dzień Różnorodności miał swoje smakowite oblicze. Podczas Corridor Food Festival zaprezentowane zostały regionalne potrawy z różnych krajów m.in. ukraińskie placki ziemniaczane.
Kropką nad i obchodów Dnia Różnorodności były Mikołajki, przygotowane przez Erasmus Student Network UŁ. Rozmowa o świątecznych zwyczajach z całego świata wzbogacona została o… prezenty.
Uniwersytet Łódzki od lat stara się tworzyć różnorodną społeczność międzykulturową i pokoleniową, nawiązując tym samym do tradycji. Budujemy społeczność akademicką na bazie poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej, wspólnotowej i wrażliwości społecznej.
Redakcja: Centrum Promocji