[SSIGIL] 08/07/2024 Szkoła letnia Zarządzania Internetem i Prawa Międzynarodowego

Szkoła Letnia Zarządzania Internetem i Prawa Międzynarodowego (Trusted Internet Summer School on Internet Governance and International Law; SSIGIL) odbędzie się w dniach 8-12 lipca 2024 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Global Internet Governance Academic Network i wspierane przez Internet Society Foundation, a jego tematem przewodnim będzie "Internet satelitarny: Zaufanie i zarządzanie danymi".

Szkoła letnia zgromadzi 20 wybranych stypendystów oraz pięciu ekspertów, w tym badaczy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu i sektora technologicznego. Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach na temat prawa międzynarodowego, zarządzania internetem i regulacji nowych infrastruktur telekomunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Wydarzenie ma na celu pogłębienie wiedzy na temat wyzwań pojawiających się na styku prawa międzynarodowego, zarządzania internetem i funkcjonowania infrastruktur internetowych. Szkoła jest częścią projektu „Global Governance of Low Earth Orbit Satellite Broadband” (Globalne zarządzanie szerokopasmowym internetem satelitarnym na niskiej orbicie okołoziemskiej) w ramach programu „Decolonizing the Internet” (Dekolonizacja Internetu) wspieranego przez Internet Society Foundation. Od 2023 roku projekt jest w swojej drugiej fazie, koncentrując się na "Zaufaniu i zarządzaniu danymi" (Trust and Data Governance). Szczegółowe informacje o szkole dostępne sa na stronie SSIGIL.