Rekrutacja do akademików UniLodz

Już za chwilę zostanie ogłoszona oficjalna lista przyjętych na studia w roku akademickim 2024/2025. Dla wielu osób jest to moment, w którym rozpoczynają poszukiwania miejsca do zamieszkania w Łodzi. Przygotowaliśmy ponad 3500 miejsc w akademikach zróżnicowanych pod względem standardu i cen. Nabór do domów studenckich UŁ rozpocznie się 9 sierpnia br.

Lumumbowo to osiedle akademików UniLodz. Jego potoczna nazwa odnosi się do jego adresu, czyli do ulicy Lumumby. To urokliwa i zielona części Łodzi. Oprócz domów studenckich, znajdują się tu sklepy spożywcze, punkt ksero, bankomat, akademicka poradnia medyczna i niektóre jednostki UniLodz, jak na przykład Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu z doskonałą infrastrukturą i wyposażeniem oraz Akademickie Centrum Wsparcia.

Nabór wniosków o miejsce w domu studenckim

Rekrutacja do akademików zaczyna się 9 sierpnia 2024 roku. Sprawdź, kto może ubiegać się o miejsce oraz wszystko, co powinien wiedzieć każdy przyszły i obecny mieszkaniec Domu Studenckiego na Lumumbowie. Szczegółowe informacje dotyczące ubiegania się o zameldowanie w domach studenckich Uniwersytetu Łódzkiego znajdują się w następujących miejscach na naszej stronie:

Dla nowo przyjętych na studia

Aplikowanie o miejsce w akademiku odbywa się wyłącznie poprzez system USOSweb. Po zakończonej rekrutacji będziemy zakładać każdemu z Was konto w tym systemie. W sierpniu otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcją aktywacji konta w domenie @edu.uni.lodz.pl. Sprawdzaj regularnie skrzynkę mailową adresu podanego w IRK (Internetowej Rejestracji Kandydatów). Jeśli w sierpniu takiego maila nie otrzymasz, zwróć się do (już Twojego!) dziekanatu Wydziału UŁ.

Kampus UniLodz

Lumumbowo znajduje się przy pętli tramwajowej (czyli mówiąć po łódzku – przy „krańcówce”), z której łatwo dostać się do głównych budynków UŁ w naszym mieście. Niektóre Wydziały UŁ położone są w bezpośrednim sąsiedztwie akademików. Więcej o kampusie UniLodz znajdziesz na stronie OnBoardingu UniLodz.

Materiał: Centrum Obsługi Spraw Społecznych i Socjalnych Studentów i Doktorantów UŁ
Redakcja, zdjęcie: Centrum Komunikacji i PR UŁ