Kadencja Rady będzie trwała do końca 2024 r.
- dr Izabela Desperak - Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Interdyscyplinarne Seminarium Gender
- prof. Małgorzata Domagała - przedstawicielka ZNP, Wydział Chemii
- Nina Georgiew-Brzezińska - Doradczyni Rektor ds. Human Resources
- dr Anna Gutowska-Ciołek - Pełnomocniczka Rektor ds. Osób z Niepełnosprawnościami, kierowniczka Akademickiego Centrum Wsparcia
- prof. Eleonora Bielawska-Batorowicz - Pełnomocniczka Rektor ds. Programów Wymiany Międzynarodowej
- prof. Joanna Jabłkowska - Dziekan Wydziału Filologicznego
- dr Andrzej Kompa - Prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego
- prof. Inga Kuźma - Kierowniczka Centrum Innowacji Społecznych
- Liliana Lato - Dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą
- prof. Anna Rakowska-Trela - Wydział Prawa i Administracji
- dr Aleksandra Różalska - Kierowniczka Ośrodka Naukowo-Badawczego Problematyki Kobiet, Kierowniczka projektu RESET w UŁ
- dr Marek Wojtaszek - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
- dr Kaja Zapędowska-Kling - Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
- Mateusz Kłudczyński - Przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów
Celem projektu RESET jest stworzenie przestrzeni, w której badaczki i badacze będą mogli w pełni realizować swój potencjał naukowy i organizacyjny. Inicjatywa - finansowana w ramach prestiżowego programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 - skupia siedem uczelni europejskich: Uniwersytet w Bordeaux (Francja; koordynator projektu), Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach (Grecja), Uniwersytet Łódzki (Polska), Uniwersytet w Porto (Portugalia), Uniwersytet Ruhry w Bochum (Niemcy), Uniwersytet w Oulu (Finlandia) oraz Instytut Nauk Politycznych w Paryżu (Francja).
Projekt będzie trwał przez cztery lata, począwszy od stycznia 2021 roku. W jego ramach przewidziano warsztaty edukacyjne, szkolenia i inne działania widoczne w przestrzeni publicznej, popularyzujące ideę równości i jej wpływ na podnoszenie jakości badań naukowych.
Uniwersytet Łódzki to jedna z największych polskich uczelni. Misją UŁ jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, przyrodniczych, ścisłych, nawet medycznych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.
Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/https://www.facebook.com/groups/dobranauka/
Redakcja: Centrum Promocji UŁ