Zasmakuj studiowania w Łodzi na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska

Doskonała kadra, nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna oraz sukcesy we współpracy krajowej i zagranicznej to tylko niektóre powody, dla których warto studiować na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ. Mogli się o tym przekonać uczestnicy kolejnego wydarzenia w ramach programu „Zasmakuj studiowania w Łodzi”.

Tym razem zaproszenie do udziału w „Zasmakuj studiowania w Łodzi” zostało skierowane do kadry pedagogicznej i dyrektorów szkół z Łodzi, Kielc, Sycowa, Wielunia, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic, Łowicza i Skierniewic. Gości na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ przywitały:

Korzyści ze studiowania na naszej uczelni z perspektywy studenckiego życia przedstawił Mateusz Sobociński, doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, niegdyś Ambasador UniLodz.

Interdyscyplinarne DNA naszej uczelni

Skupienie na człowieku, poszukiwanie odpowiedzi na lokalne wyzwania, które przekładają się na globalne problemy – to nasze priorytety badawcze. Podczas wizyty zaprezentowaliśmy laboratoria i obszary badań prowadzonych w takich pracowniach jak między innymi:

• Instytut Biofizyki
  • Instytut Biochemii
  • Instytut Ekologii i Ochrony Środowiska
  • Instytut Mikrobiologii, Biotechnologii i Immunologii
  • Instytut Biologii Eksperymentalnej
  • Pracownia Obrazowania Mikroskopowego i Specjalistycznych Technik Biologicznych
  • Ogród Dydaktyczny.

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UniLodz – studiuj z nami!

pracownik laboratorium podczas pracy

Uniwersytet Łódzki posiada kategorię naukową A w naukach biologicznych jako jeden z zaledwie dwóch uniwersytetów klasycznych w Polsce. Kategoria A oznacza bardzo dobry poziom badań naukowych w odniesieniu do standardów międzynarodowych. Według Polskiej Komisji Akredytacyjnej wyróżniamy się wśród wydziałów biologicznych w Polsce pod względem:

• kadry
  • bazy naukowo-dydaktycznej
  • współpracy krajowej i międzynarodowej.

Nasze kierunki

Posiadamy najbogatszą ofertę dydaktyczną wśród wydziałów biologicznych w Polsce. Prowadzimy studia licencjackie i magisterskie na kierunkach:

• Biologia
  • Biologia kryminalistyczna
  • Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne
  • Biotechnologia
  • Mikrobiologia
  • Ochorna środowiska
  • EkoMiasto.

Znajdź kierunek dopasowany do Ciebie!

Wysokiej klasy wyposażenie

Zajęcia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ odbywaj zajęcia w nowoczesnych aulach i salach ćwiczeniowych. W naszych pracowniach są nowoczesne mikroskopy konfokalne pozwalające obrazować badany materiał biologiczny w technologii 3D. Posiadamy najlepszy w kraju niemedyczny Biobank, w którym zajmujemy się zagadnieniami biologii molekularnej, genetyki i bioinformatyki oraz pobieraniem, gromadzeniem, przechowywaniem i cyfrowym udostępnianiem materiału biologicznego. Mamy własne Muzeum Przyrodnicze, a w nim 100 tysięcy eksponatów. Studiując na kierunku Ochrona środowiska, EkoMiasto lub specjalności Biologia środowiskowa skorzystasz z wielu zajęć praktycznych w terenie. Posiadamy nowoczesną Terenową Stację Przyrodniczą w Spale z bazą dydaktyczną i noclegową.

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska –  dowiedz się więcej!

Sprawdź:

Dla kandydatek i kandydatów

Decyzja o wyborze kierunku studiów nie zawsze należy do prostych. Osoby niezdecydowane zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki studiów I stopnia i jednolitych magisterskich. Każdy z kierunków został szczegółowo opisany – jest określona specyfika studiów i zasady rekrutacji. Podajemy również aktualne przeliczniki punktów decydujących o przyjęciu. Znajdziesz tu również mapki i wszelkie informacje dotyczące lokalizacji wydziałów UŁ oraz istotne dla adresy e-mail i numery telefonów dotyczące rekrutacji.

Więcej informacji dla szukających swojej drogi edukacyjnej można znaleźć na stronach:

Materiał, zdjęcia i redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ