Centrum Rekrutacji i Doskonałości Dydaktycznej

Opis zadań

• Rekrutacja: system rekrutacyjny, obsługa kandydatów i Komisji rekrutacyjnej, tworzenie projektów aktów prawnych.
  • KANDYDACI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAM www.uni.lodz.pl/strefa-kandydata/wsparcie/wsparcie-dla-kandydatow-z-niepelnosprawnosciami
  • Sprawy dyscyplinarne studentów: obsługa administracyjna rzeczników dyscyplinarnych, Komisji dyscyplinarnej dla studentów, Odwoławczej komisji dyscyplinarnej dla studentów.
  • Listy gratulacyjne i medale „za chlubne studia”.
  • Immatrykulacja centralna.
  • Jakość kształcenia; programy studiów, merytoryczna i administracyjna obsługa Uczelnianej Rady ds. Jakości Kształcenia.
  • Stypendium Marszałka Woj. Łódzkiego, Stypendium MNiSW, Nagroda Marszałka Woj. Łódzkiego za najlepszą pracę magisterską – koordynowanie działań w UŁ
  • Opieka zdrowotna dla studentów i doktorantów (studia doktoranckie).
  • Dyplomy ukończenia studiów/ suplementy do dyplomów; Centralna Księga Dyplomów.
  • Merytoryczna i administracyjna obsługa Komisji ds. dydaktycznych i spraw studenckich i Komisji ds. Regulaminu studiów.
  • Ewidencja kierunków i specjalności prowadzonych w UŁ; ewidencja akredytacji PKA.
  • Sprawy z zakresu toku studiów i odpłatności: wytyczne, interpretacja przepisów, wsparcie merytoryczne dla dziekanatów, tworzenie projektów uczelnianych aktów prawnych.
  • Kształcenie nauczycielskie i kierunkowe praktyki studenckie; współpraca z pełnomocnikami Rektora.
  • Studia podyplomowe: tworzenie projektów aktów prawnych, weryfikacja projektów programów, sprawozdania GUS.
  • Zajęcia ogólnouczelniane.
  • Program MOST – studenci: koordynacja w ramach UŁ.
  • Kształcenie na odległość i zapewnienie dostępu do nowych metod kształcenia; Komisja ds. Doskonalenia Dydaktyki.
  • Wspieranie Nauczycieli Akademickich w podnoszeniu kompetencji dydaktycznych - Zespół Doskonałości Dydaktycznej.
  • Prowadzenie rejestru członków Zrzeszenia Tutorów UŁ oraz wsparcie administracyjne dla uczelnianego koordynatora ds. tutoringu.
  • POL-on - wprowadzanie danych dotyczących kierunków studiów, sprawozdawczość EN-1 i GUS podyplomowe

Centrum Rekrutacji i Doskonałości Dydaktycznej

• Uniwersytecka 3 90-136 Łódź