dr Aleksandra Makowska-Ferenc

Wydział Filologiczny

dziedzina: nauki humanistyczne > dyscyplina: językoznawstwo

Tytuł pracy
"La lingua come strumento nella discriminazione delle donne. Il caso di femminicidio in Italia"

Praca doktorska w zakresie językoznawstwa, studia doktoranckie w zakresie języka, literatury i kultury na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Większość stereotypów zawiera negatywny obraz kobiet, język jako nośnik stereotypów przyczynia się do dyskryminacji i dewaluacji kobiet. Przemoc werbalna: etykietowanie, inwektywy, wyzwiska, ocenianie, krytyka, agresywne wypowiedzi, ośmieszanie często prowadzi do przemocy fizycznej lub jej współtowarzyszy. Odpowiednie użycie języka może przyczyniać się do zmniejszenia przemocy wobec kobiet. Należy zatem mówić o przemocy wobec kobiet, ale mówić w odpowiedni sposób.

Odwiedź repozytorium UŁ i przeczytaj tę pracę.

open access