Wieża Babel

Zapraszamy Państwa serdecznie 3. października o godz. 13 do obejrzenia nowego muralu zdobiącego uniwersytecki budynek, słynny czternasty akademik zwany również Wieżą Babel.

To już drugie wielkoformatowe dzieło miejskiej galerii murali Urban Forms na Uniwersytecie Łódzkim.Wydarzeniu będzie towarzyszyła wielokulturowa muzyka oraz malowanie twarzy z motywami z muralu. Dla wszystkich odwiedzających Centrum Promocji UŁ przygotowało małe niespodzianki.O godzinie 14:00 Pan Prorektor prof. A. Różalski uroczyście zaprezentuje społeczności studenckiej nowo powstały mural, który został namalowany na ścianie Domu Studenta numer 14.Mural powstał z inicjatywy Uniwersytetu Łódzkiego w okresie wakacyjnym we współpracy z Fundacją Urban Forms. Jego autorką jest chińska artystka Lee Mei Yan (pseudonim: Messy Desk) z Hongkongu. Mural był współfinansowany ze środków Programu Erasmus+ realizowanego przez Biuro Współpracy z Zagranicą.