Czy masz poczucie, że żyjesz w świecie, który nie za bardzo rozumiesz? Dzieje się tak wiele, na tak różnych poziomach, że trudno to objąć i skategoryzować. Czy czujesz się zagubion*, osamotnion* i zmęczon*?
Nie martw się, okazuje się, że nie jesteś jedyn* i o tym będzie to spotkanie. O CZŁOWIEKU zanurzonym w świat dużych przemian, czasu pomiędzy nowoczesnością a ponowoczesnością, a to wszystko okraszone polskim sosem.
W trakcie spotkania poznamy twórców „Słownika… i będziemy poruszać się między „wyspami sensu” jakie nakreślają definiowane przez autorów publikacji pojęcia.
Porozmawiamy o współczesnym świecie, o pokoleniach i w jaki sposób doświadczają one siebie i świata. Dotkniemy tematu psychoterapii i funkcji, jaką pełni. Porozmawiamy o lęku i czym różni się ten doświadczany teraz od tego z przeszłości, który dotykał chociażby boomersów czy pokolenie X. Przyjrzymy się bliżej popularnym i nośnym hasłom pracy projektowej, aktywizmowi i pojęciom, które odsłaniają wielowymiarowość świata w opozycji do znanego nam dualizmu i biegunowości.
Ile bowiem pojęć pojawia się we współczesnym języku, których nie było wcześniej i których być może nie rozumiesz?
Spotkanie potrwa około 2 godzin, w trakcie których będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań.
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Hop-Drzewiecka, psycholog, psychoterapeutka Gestalt, poetka.
Więcej informacji oraz link do spotkania.
Książka jest dostępna do ściągnięcia za darmo w formie ebooka ze strony Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.