PARY MENTORSKIE

Poznajcie mentorów i ich podopiecznych w VI edycji Projektu mentorskiego

RELACJA VIDEO

Cztery lata temu aplikowałam do projektu mentorskiego i szczerze mówiąc nie wierzyłam w to, że uda mi się do niego dostać, ponieważ kiedy czytałam opis projektu, projektu dla najlepszych studentów, nie miałam wiary w siebie. Dla mnie, jako dla wtedy 20-letniej dziewczyny był to absolutnie strzał w dziesiątkę i szansa na poznanie tego, co mi w sercu gra. Współpraca z mentorką – Panią Mariolą Beliną-Prażmowską (Pelion S.A.) sprawiła, że odkryłam obszar zawodowy, który gra mi w sercu. Okazało się, że tym obszarem jest employer branding. Po 5 latach od projektu mentorskiego wróciłam do Łodzi, gdzie z firmą Nordea tworzę jej wizerunek pracodawcy” – wspomina Angelika Urbaniak, uczestniczka II edycji projektu.

PODSUMOWANIE

W dniu 17 czerwca br. (Pałac Biedermanna, g. 14.00) odbędzie się podsumowanie edycji 2018/2019. W projekcie wzięło udział elitarne grono Absolwentów VIP, którzy przyjęli rolę mentorów, w tym m.in. Kazimierz M. Ujazdowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Konrad Pokutycki – Prezes Zarządu BSH oraz Żaneta Leduchowska – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Fujitsu. Głównym założeniem inicjatywy jest włączenie wybitnych absolwentów Uniwersytetu w proces rozwoju kariery naukowej i zawodowej studentów.

Uniwersytet Łódzki ma wielu wybitnych absolwentów, którzy swoją działalnością i postawą wyróżniają się na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Znane osobistości ze świata nauki, polityki, czy biznesu stanowią filar Programu Absolwent VIP oraz przyczyniają się do realnego kształtowania strategicznych obszarów polityki UŁ. Ich udział w projekcie jest nieocenionym wkładem w wielopłaszczyznową edukację i rozwój młodego pokolenia studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pod skrzydłami wybitnych mentorów zyskują bezcenne doświadczenia i konfrontację ze światem, w który w przyszłości chcieliby pewnie wkroczyć– prof. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Przez ostatnie pół roku 42 pary „uczeń – mistrz”, po wyznaczeniu wspólnych celów, poznawało się i zdobywało nowe umiejętności, podejmowało wyzwania i budowało efektywne modele współpracy. Wszystko po to, by studenci mogli budować swoje ścieżki rozwoju w oparciu o solidne i wartościowe fundamenty doświadczeń mentorów.

To nie było w żaden sposób prowadzenie za rękę. To było bardziej wskazywanie pewnych ścieżek, którymi mogę pójść. Pan Poseł (Kazimierz M. Ujazdowski) na pierwszym spotkaniu zaproponował mi praktyki w swoim biurze w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Na początku powiedziałem, że nie, nie mogę podjąć tego wyzwania ponieważ pracuję, nie mogę mieć urlopu na tak długo. Później wróciłem do domu, porozmawiałem z rodzicami, z dziewczyną i sam też doszedłem do wniosku, że być może rezygnuję z ogromnej szansy. Jestem niezmiernie zadowolony z tego, że przez program, poprzez poznanie Pana Europosła, dowiedziałem się o alternatywnych drogach i one są niemniej ekscytujące, niż tak, którą wcześniej sobie założyłem. – wspomina swoją współpracę z mentorem Konrad Korzeniowski, student Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ .

Projekt mentorski to unikatowa szansa dla studentów by pod okiem ekspertów, praktyków biznesu, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Dla mentorów to okazja by w twórczy i aktywny sposób włączać się w proces edukacji najzdolniejszych łódzkich żaków. W dotychczasowych sześciu edycjach wzięło udział 180 studentów, którzy skorzystali z wiedzy i doświadczenia ponad 75 mentorów – Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego.

GALERIA ZDJĘĆ

6

Obejrzyj zdjęcia z inauguracji VI edycji Projektu mentorskiego, która odbyła się 6 grudnia 2018 r. w Pałacu Biedermanna.

Obejrzyj zdjęcia z zakończenia VI edycji Projektu mentorskiego, które odbyło się 17 czerwca 2019 r. w Pałacu Biedermanna.